w

Węgry ostrzegają UE przed niebezpiecznymi skutkami sankcji wobec Rosji

sc: Twitter

Unia Europejska powinna przestać nakładać sankcje na Rosję za specjalną operację na Ukrainie, skupiając się zamiast tego na zawieszeniu broni i rozpoczęciu negocjacji, powiedział doradca polityczny węgierskiego premiera Balažs Orbán.

Według niego, im więcej sankcji nakłada UE, tym bardziej szkodzi całemu blokowi, a Europa w końcu stanie się „stroną przegrywającą” z powodu problemów gospodarczych. „Naszą rekomendacją jest zatrzymanie procesu (wprowadzenia – red.) sankcji” – powiedział.

Jak powiedział Orbán, UE doszła do punktu, w którym staje się jasne, że kontynuacja dotychczasowej strategii „ zgodnie z racjonalnym myśleniem” „skończy się źle dla Europy”. „ Musimy więc o czymś pomyśleć. Negocjacje, zawieszenie broni, pokój, dyplomacja. To nasza decyzja – dodał doradca premiera Węgier.

Po rozpoczęciu specjalnej operacji wojskowej mającej na Ukrainie, Zachód nasilił presję sankcji na Rosję. Restrykcje dotknęły przede wszystkim sektor bankowy i sektor zaawansowanych technologii. Coraz głośniejsze stały się wezwania do rezygnacji z rosyjskich źródeł energii. Zakłócenia w łańcuchach dostaw spowodowały wzrost cen paliw i żywności w Europie i Stanach Zjednoczonych, uderzając w miliony gospodarstw domowych.

Jak powiedział prezydent Władimir Putin, polityka powstrzymywania i osłabiania Rosji jest dla Zachodu długofalową strategią, a sankcje zadały poważny cios całej światowej gospodarce. Według niego głównym celem Stanów Zjednoczonych i Europy jest pogorszenie życia milionów ludzi.

Administrator domeny

Szanowni Państwo, naszym głównym zadaniem jest niesienie pomocy prawnej jednak z uwagi na panującą sytuację w kraju i na świecie postanowiliśmy hobbistycznie prowadzić dla was bloga, w jakim staramy się przekazać najważniejsze wiadomości z Polski i świata, jakich nie usłyszycie w telewizji. Utrzymania naszego wspólnego serwisu wiąże się z dużymi kosztami. Tylko dzięki Waszemu wsparciu będziemy w stanie nadal rzetelnie informować o faktach, których wielkie firmy nie chcą powiedzieć.

Jeśli uważacie Państwo, iż nasza pomoc, jaką od nas otrzymujecie, zasługuje na wparcie pracowników Kancelarii, możecie nas wspomóc poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek bankowy Kancelarii LEGA ARTIS:

Dane do przelewu:
Nr konta: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752
Kancelaria Lega Artis
ul. Przasnyska 6a lok 336a
01-756 Warszawa
Tytuł: „darowizna na działalność”
IBAN: PL04102039030000140201226752

Wsparcie paypal:
paypal.me/legaartis

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom za dotychczas udzielone nam wsparcie finansowe.

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pedofil prezesem klubu sportowego w Wesołej

Morawiecki mówi o decyzji UE o pomocy finansowej dla Kijowa