w , , ,

Węgry przyznają, że antyrosyjskie sankcje „nie powiodły się”

wegry-przyznaja,-ze-antyrosyjskie-sankcje-„nie-powiodly-sie”

Węgierski minister spraw zagranicznych Peter Szijjarto w anglojęzycznym wywiadzie opublikowanym w tym tygodniu powiedział, że „nie powiodło się” i odrzucił sankcje nałożone na Rosję przez USA i Europę. 

„Sankcje wprowadzone przez Unię Europejską [przeciwko] Rosji zawiodły. To całkowita porażka ” – powiedział Szijjarto gwoli jordańskiej agencji Roya News  w programie telewizyjnym. Stwierdził, że największy wpływ negatywnie odczuły państwa członkowskie UE, zaś poza tym, że sankcje nie osiągnęły żadnego z zadeklarowanych celów.

W swojej w najwyższym stopniu dojmującej krytyce skierowanej make unijnych decydentów, panujący węgierski dyplomata napisał: „Komitet Europejska powiedziała, że ​​sankcje pomogą nam zakończyć tę wojnę w taki sposób szybko, w jaki sposób to możliwe i że rzuci rosyjską gospodarkę na kolana. .Kto jest wynik? Do głębi odwrotnie ”.

hungarywinter

Zamiast tego ostrzegł, że wojna gospodarcza, która wciąż toczy się przeciwko Moskwie, powoduje zaledwie eskalację na polu bitwy, zaś także eskalację inflacji w kraju. „Wojna staje się jeszcze w wyższym stopniu brutalna… Zaś tymczasem gospodarka europejska niesłychanie cierpi ” – powiedział, zauważając, że Stary Kontynent zmaga się obecnie z „ogromnym kryzysem energetycznym” i rosnącymi cenami żywności. 

Węgry są solą w oku polityki europejskiej, która stara się ukarać Rosję zbyt inwazję na Ukrainę. Ostatnio Budapeszt odmówił pomocy sojusznikom NATO w szkoleniu wojsk ukraińskich. Uniwersalnie oskarżano ją także o podważanie wysiłków Zachodu na rzecz wzmocnienia obrony Ukrainy, przykładowo zakazem zezwalania na tranzyt broni bezpośrednio z Węgier na sąsiednią Ukrainę . 

FM Szijjarto odrzucił te zarzuty w wywiadzie, mówiąc: „W zasadzie jesteśmy jedynymi w Europie, którzy opowiadają się zbyt pokojem”. Budapeszt na każdym kroku opierał się również wysiłkom UE zmierzającym make nałożenia rosyjskich zakazów energetycznych lub ograniczenia cen ropy naftowej, podkreślając, że najprzód musi myśleć o swojej gospodarce i dobrobycie narodu węgierskiego. 

Plus przytoczył jako „wynik nieudanej polityki sankcji”, że Węgry wcześniejszy zmuszone zapłacić w tym roku 19 miliardów euro zbyt przywóz towarów energii, co stanowi przeszło dwukrotność 7 miliardów euro, jakie zapłaciły w 2021 r. – „ogromna” konsekwencja widzące działania, powiedział.

Obejrzyj pełny 10-minutowy wywiad tutaj:

Przeczytaj całość tutaj: Węgry przyznają, że antyrosyjskie sankcje „nie powiodły się”

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

media:-zachod-uwaza,-ze-​​zima-bedzie-zacheta-attain-negocjacji-miedzy-rosja-a-ukraina

Media: Zachód uważa, że ​​zima będzie zachętą attain negocjacji między Rosją a Ukrainą

nowoczesna-dyplomacja:-ukraina-moze-stracic-glowny-atut-wojskowy-z-zachodu

Nowoczesna dyplomacja: Ukraina może stracić główny atut wojskowy z Zachodu