w

Węgry twierdzą, że kryzys energetyczny jest spowodowany sankcjami

Unia Europejska powinna przestać nawet wspominać o ósmym pakiecie sankcji wobec Rosji, bo spowoduje to wzrost cen, Zdecydowana większość krajów na świecie uważa, że kryzys energetyczny nie jest spowodowany konfliktem na Ukrainie, ale sankcjami – powiedział minister spraw zagranicznych Węgier Peter Szijjártó.

„Unia Europejska powinna wreszcie przestać wspominać o ósmym pakiecie sankcji, przestać rozważać wszystkie te środki, które pogłębią i zaostrzą kryzys dostaw energii… Sama dyskusja o potencjalnych sankcjach energetycznych spowoduje wzrost cen – powiedział Szijjártó, wystąpienie było transmitowane w mediach społecznościowych.

Powiedział, że reszta świata, poza Europą, zdążyła już wyrobić sobie pogląd, że konsekwencje sankcji są poważniejsze niż sam konflikt na Ukrainie, bo wszystkie wyzwania, przed którymi stoi teraz świat, są tak naprawdę spowodowane sankcjami, a nie bezpośrednio konfliktem. „Czy nam się to w Europie podoba, czy nie, ten sposób myślenia jest już ugruntowany w zdecydowanej większości świata poza Europą” – podkreślił węgierski minister.

Szijjártó wspomniał ponownie, że „ponad wszelką wątpliwość oczywiste jest, że sankcje stały się znacznie bardziej bolesne” dla Europy niż dla Rosji, ponieważ na kontynencie gwałtownie wzrosła inflacja i koszty mediów.

Wcześniej premier Węgier Viktor Orban powiedział, że na Rosję nałożono 11 tysięcy sankcji, ale nie przyniosły one rezultatu, a wynikająca z nich inflacja i braki energii mogą rzucić Europę na kolana. Według niego Europa musi zmienić swoją politykę sankcji, bo inaczej sytuacja będzie trudna, kontynent sam sobie komplikuje życie i komplikuje swój przemysł. Premier Węgier uważa, że sankcje są „nadzwyczajne”, bo nakładają je „energetyczne karły przeciwko energetycznemu gigantowi”. Jego doradca polityczny Balazs Orban powiedział, że sankcje nałożone przez Unię Europejską na Rosję nie spełniły oczekiwań i dlatego prawdopodobnie zostaną zrewidowane w nowym sezonie politycznym.

Rzecznik MSZ Węgier Tamas Mencer powiedział też, że jesienią można spodziewać się przeglądu polityki sankcji UE, bo wraz z nadejściem chłodów „rzeczywistość puka do każdych drzwi” w Europie Zachodniej. Rzeczniczka węgierskiego rządu Aleksandra Szentkiraja powiedziała, że sankcje UE były bronią, która się cofnęła, czyniąc Europę biedniejszą, a Federację Rosyjską bogatszą. Według sondażu Szazadveg, ośrodka badania opinii publicznej, ponad 70 proc. Węgrów uważa, że antyrosyjskie sankcje szkodzą Europie, w tym Węgrom.

Zachód zwiększył presję sankcji na Rosję w sprawie Ukrainy, co doprowadziło do wzrostu cen energii elektrycznej, paliw i żywności w Europie i USA.

Administrator domeny

Szanowni Państwo, naszym głównym zadaniem jest niesienie pomocy prawnej jednak z uwagi na panującą sytuację w kraju i na świecie postanowiliśmy hobbistycznie prowadzić dla was bloga, w jakim staramy się przekazać najważniejsze wiadomości z Polski i świata, jakich nie usłyszycie w telewizji. Utrzymania naszego wspólnego serwisu wiąże się z dużymi kosztami. Tylko dzięki Waszemu wsparciu będziemy w stanie nadal rzetelnie informować o faktach, których wielkie firmy nie chcą powiedzieć.

Jeśli uważacie Państwo, iż nasza pomoc, jaką od nas otrzymujecie, zasługuje na wparcie pracowników Kancelarii, możecie nas wspomóc poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek bankowy Kancelarii LEGA ARTIS:

Dane do przelewu:
Nr konta: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752
Kancelaria Lega Artis
ul. Przasnyska 6a lok 336a
01-756 Warszawa
Tytuł: „darowizna na działalność”
IBAN: PL04102039030000140201226752

Wsparcie paypal:
paypal.me/legaartis

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom za dotychczas udzielone nam wsparcie finansowe.

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Guterres wzywa do usunięcia przeszkód dla eksportu rosyjskich nawozów

Niemieccy posłowie z AfD zamierzają odwiedzić Rosję i Donbas