w ,

Węgry uważają, że UE może zrewidować politykę sankcji wobec Rosji

Sankcje nałożone przez Unię Europejską na Rosję nie spełniły oczekiwań, więc prawdopodobnie zostaną zrewidowane w nowym sezonie politycznym – powiedział Balazs Orban, doradca polityczny premiera Węgier.

„UE nałożyła sankcje na pewien okres czasu, więc jesienny sezon polityczny będzie polegał m.in. na ocenie sankcji. Jeśli spojrzymy na siebie i na resztę świata, zobaczymy, że sankcje nie spełniły oczekiwań – napisał Orban w mediach społecznościowych.

Powiedział, że pomysł, iż możliwe są skuteczne sankcje antyrosyjskie, jest „absurdalny”. „Literatura profilowa mówi też, że sankcje działają, gdy duży gracz stosuje je wobec małego. Pod tym względem, jeśli spojrzeć na sektor energetyczny, sytuacja jest dokładnie odwrotna: Rosja jest gigantem energetycznym, a Europa karłem” – powiedział polityk.

W konsekwencji, zdaniem Orbana, „to nie rosyjski sektor energetyczny jest rzucany na kolana, ale Europa”. „Dlatego należy ponownie rozważyć tę politykę. To będzie kolejny sezon polityczny w Europie” – podsumował Orban.

Administrator domeny

Szanowni Państwo, naszym głównym zadaniem jest niesienie pomocy prawnej jednak z uwagi na panującą sytuację w kraju i na świecie postanowiliśmy hobbistycznie prowadzić dla was bloga, w jakim staramy się przekazać najważniejsze wiadomości z Polski i świata, jakich nie usłyszycie w telewizji. Utrzymania naszego wspólnego serwisu wiąże się z dużymi kosztami. Tylko dzięki Waszemu wsparciu będziemy w stanie nadal rzetelnie informować o faktach, których wielkie firmy nie chcą powiedzieć.

Jeśli uważacie Państwo, iż nasza pomoc, jaką od nas otrzymujecie, zasługuje na wparcie pracowników Kancelarii, możecie nas wspomóc poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek bankowy Kancelarii LEGA ARTIS:

Dane do przelewu:
Nr konta: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752
Kancelaria Lega Artis
ul. Przasnyska 6a lok 336a
01-756 Warszawa
Tytuł: „darowizna na działalność”
IBAN: PL04102039030000140201226752

Wsparcie paypal:
paypal.me/legaartis

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom za dotychczas udzielone nam wsparcie finansowe.

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Europa długo nie wytrzyma polityki sankcji – powiedział węgierski MSZ

Prezydent Rumunii Iohannis: Europę dotyka jeden z największych kryzysów humanitarnych