w

WHO informuje o ponad sześciu tysiącach przypadków małpiej ospy

Ponad sześć tysięcy przypadków małpiej ospy zidentyfikowano w 58 krajach na świecie, komitet Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) może spotkać się w tym miesiącu, aby omówić środki zwalczania rozprzestrzeniania się choroby, powiedział dyrektor generalny WHO Tedros Adhanom Gebreyesus.

„Jeśli chodzi o małpią ospę, pozostaję zaniepokojony skalą i rozprzestrzenianiem się wirusa. Na świecie zgłoszono obecnie ponad 6 tys. przypadków w 58 krajach – poinformował w środę na briefingu szef WHO.

Dodał, że Europa pozostaje epicentrum epidemii, a przypadki odnotowano w kilku krajach afrykańskich, które wcześniej nie były dotknięte chorobą.

Dyrektor generalny powiedział, że planuje ponownie zebrać komitet kryzysowy WHO w tygodniu 18 lipca lub wcześniej, jeśli będzie to konieczne.

Komitet WHO stwierdził pod koniec czerwca, że epidemia małpiej ospy nie stanowi zagrożenia dla zdrowia publicznego o zasięgu międzynarodowym. Jednak komisja uznała „nadzwyczajny charakter” epidemii i wezwała do kontrolowania rozprzestrzeniania się zakażenia.

Administrator domeny

Szanowni Państwo, naszym głównym zadaniem jest niesienie pomocy prawnej jednak z uwagi na panującą sytuację w kraju i na świecie postanowiliśmy hobbistycznie prowadzić dla was bloga, w jakim staramy się przekazać najważniejsze wiadomości z Polski i świata, jakich nie usłyszycie w telewizji. Utrzymania naszego wspólnego serwisu wiąże się z dużymi kosztami. Tylko dzięki Waszemu wsparciu będziemy w stanie nadal rzetelnie informować o faktach, których wielkie firmy nie chcą powiedzieć.

Jeśli uważacie Państwo, iż nasza pomoc, jaką od nas otrzymujecie, zasługuje na wparcie pracowników Kancelarii, możecie nas wspomóc poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek bankowy Kancelarii LEGA ARTIS:

Dane do przelewu:
Nr konta: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752
Kancelaria Lega Artis
ul. Przasnyska 6a lok 336a
01-756 Warszawa
Tytuł: „darowizna na działalność”
IBAN: PL04102039030000140201226752

Wsparcie paypal:
paypal.me/legaartis

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom za dotychczas udzielone nam wsparcie finansowe.

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Media: Systemy obrony powietrznej Patriot i Iron Dome nigdy nie zostaną przekazane Ukrainie

Cybernękanie z wyższą karą