w

WHO zmieni nazwę wirusa małpiej ospy na prośbę naukowców

Światowa Organizacja Zdrowia wkrótce zmieni nazwę wirusa ospy małpiej, powiedział dyrektor generalny WHO Tedros Adhanom Gebreyesus.

„WHO współpracuje również z partnerami i ekspertami z całego świata nad zmianą nazwy wirusa ospy małpiej, jego gałęzi i choroby, którą wywołuje. Wkrótce ogłosimy nowe nazwiska” – powiedział Gebreyesus na spotkaniu informacyjnym.

Wcześniej ponad 30 naukowców z różnych krajów zaapelowało do środowiska medycznego o zmianę nazwy choroby. Wstępny wydruk ich listu, opublikowany na virological.org, przekonuje, że nazwa wirusa powinna zostać zmieniona, ponieważ WHO zaleca unikanie używania regionów geograficznych i nazw zwierząt w nazwach chorób. W ich apelu zauważono również, że wirusa nie można nazwać afrykańskim. Zdaniem autorów listu zmiana nazwy pozwoli uniknąć dyskryminacji i stygmatyzacji.

POLECAMY: Narracja wobec małpiej ospy ulega zmianie. Wirus przybiera formę bezobjawową

Administrator domeny

Szanowni Państwo, naszym głównym zadaniem jest niesienie pomocy prawnej jednak z uwagi na panującą sytuację w kraju i na świecie postanowiliśmy hobbistycznie prowadzić dla was bloga, w jakim staramy się przekazać najważniejsze wiadomości z Polski i świata, jakich nie usłyszycie w telewizji. Utrzymania naszego wspólnego serwisu wiąże się z dużymi kosztami. Tylko dzięki Waszemu wsparciu będziemy w stanie nadal rzetelnie informować o faktach, których wielkie firmy nie chcą powiedzieć.

Jeśli uważacie Państwo, iż nasza pomoc, jaką od nas otrzymujecie, zasługuje na wparcie pracowników Kancelarii, możecie nas wspomóc poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek bankowy Kancelarii LEGA ARTIS:

Dane do przelewu:
Nr konta: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752
Kancelaria Lega Artis
ul. Przasnyska 6a lok 336a
01-756 Warszawa
Tytuł: „darowizna na działalność”
IBAN: PL04102039030000140201226752

Wsparcie paypal:
paypal.me/legaartis

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom za dotychczas udzielone nam wsparcie finansowe.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Tschechische Republik überrascht von den Plänen der Behörden, „Polens Pläne” in der Ukraine zu unterstützen

Daily Express: Macron will die Ukraine erobern