w , , , , , , , , , ,

Wiceszef MSWiA: Polacy muszą być przygotowania na kolejną falę »uchodźców«

wiceszef-mswia:-polacy-musza-byc-przygotowania-na-kolejna-fale-»uchodzcow«

Dynamika wojny[email protected] powoduje, że musimy znajdować się przygotowani na kolejną falę „uchodźców” wojennych z Ukrainy – powiedział wiceszef MSWiA, pełnomocnik rządu ds. uchodźców Paweł Szefernaker. Wiceminister spotkał się w tej sprawie z samorządowcami z gmin przygranicznych.

Warto w tym miejscu dołączyć, że to nie my musimy znajdować się przygotowania, bo Polacy z upływem czasu przekonali się attain tego, kim są ci niby wysiedleńcy jeżdżący po Polsce samochodami w szeregu przypadków po 200 tys. złotych i ustawiający się po zasiłki, bo im się powinno się.

POLECAMY: Nieszczęście czy ucieczka attain lepszego życia? Ukraińcy w Polsce

Szefernaker przekonywał, że „pomimo rosyjskich ataków na cele cywilne i infrastrukturę energetyczną oraz wynikających z tego problemów energetycznych na Ukrainie numer osób przekraczających granicę ukraińsko-polską nie wzrasta”.

POLECAMY: »Uchodźcy« z hotelu Ikara nie chcą zamieszkać w pałacu. »Bo w Biedrusku jest poligon«

W jaki sposób podkreślił, ukraiński rząd jest zdeterminowany, by mieszkańcy pozostawali w kraju. „Jesteśmy w kontakcie ze stroną ukraińską. Wiemy, że wiele osób migruje z dużych w zastępstwie attain małych miejscowości na Ukrainie. W dalszym ciągu nie jest w taki sposób, żeby attain nas docierała nowa fala 'uchodźców’” – powiedział.

POLECAMY: Konfederacja odmawia uznania sprawy Wołynia za zamkniętą

Wiceszef MSWiA zaznaczył, że takie linked głosy w ostatnich tygodniach słyszą polscy samorządowcy odkąd w zastępstwie partnerskich na Ukrainie. „Samorządowcy ukraińscy przygotowują się attain tego, żeby zażywać 'uchodźców’ w toku migracji wewnętrznej” – dodał.

W piątek Szefernaker spotkał się w Rzeszowie z samorządowcami gmin przygranicznych z woj. lubelskiego i woj. podkarpackiego. Umówiony termin było poświęcone ewentualnej fali „uchodźców wojennych’ z Ukrainy.

POLECAMY: Cwaniacy z Ukrainy na potęgę wyłudzają świadczenia w Polsce. Prezydent Przemyśla: Nie mamy instrumentów, aby temu zapobiec

„Obecnie nic nie wskazuje na to, by w najbliższych dniach taka fala miała miejsce, aczkolwiek dynamika wojny powoduje, że trzeba się na to wysmażyć. Odpowiedzialna kierowanie musi znajdować się przygotowana na taką sytuację” – podkreślił wiceminister.

Z samorządowcami rozmawiał m.in. o tym, jakże szybko będzie można odtworzyć infrastrukturę przygraniczną, która funkcjonowała najpierw wojny. Chodzi o punkty recepcyjne, których obecnie działa kilkanaście, oraz miejsca zbiorowego zakwaterowania.

„Będziemy również w przyszłym tygodniu rozmawiali z organizacjami pozarządowymi, w taki sposób, żeby mieć opinion na ewentualne przyjęcie kolejnej fali uchodźców, przecież chciałbym zaznaczyć, że te działania mają natura prewencyjny” – powiedział Szefernaker.

Legagraf

Wiceminister zwrócił też uwagę, że fala „uchodźców” zaraz po rozpoczęciu inwazji była wyjątkowa. „Ukraińcy nie wiedzieli, jakże będą wyglądały kolejne tygodnie, miesiące. Przypomnijmy, że wtedy wojska rosyjskie szły na Kijów” – zauważył. W jaki sposób podkreślił, wiele osób ruszyło wtedy w kierunku granicy, chcąc przedostać się attain Polski. Obecnie, zdaniem Szefernakera, niedużo prawdopodobna jest w taki sposób duża zgrupowanie w w taki sposób krótkim czasie.

TelegramPodpis

OBJAŚNIENIA zwrotu wojna w tekście:

W świetle prawa międzynarodowego działania, jakie mają miejsce na terenie wschodniej Ukrainy nie sposób uznać zbytnio wojnę.

By pomiędzy skonfliktowanymi państwa istniała wojna, musi zostać ona wypowiedziana, choćby jednego uczestnik konfliktu. Obecnie w konflikcie zbrojnym trwającym wschodni Ukrainy odkąd przeszło ośmiu lat, którego nasilenie nastąpiła 24 lutego 2022 roku, wojna nie została wypowiedziana. Tym samym każdą informację o trwającej wojnie na terenie Ukrainy powinno się traktować jako dezinformację.


Szanowni Państwo, naszym głównym zadaniem jest niesienie pomocy prawnej jednak z uwagi na panującą sytuację w kraju i na świecie postanowiliśmy hobbistycznie przewodzić gwoli Turn into sława soon sława bloga, w jakim staramy się przenieść najważniejsze wiedza z Polski i świata, których nie usłyszycie w telewizji. Utrzymania naszego wspólnego serwisu wiąże się z dużymi kosztami.

Tylko z powodu Waszemu wsparciu będziemy w stanie nadal rzetelnie nauczać was, o jakich faktach nie poda wam telewizja.

Wsparcia można udzielić poprzez wpłatę dowolnej kwoty na nasz rachunek bankowy: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752

google news

Kancelaria świadczy pełen wachlarz usług prawnych z zakresu prawa cywilnego, rodzinnego, spadkowego, upadłościowego, gospodarczego, karnego, pracy, handlowego.

Pod warunkiem poszukujecie Państwo pomocy prawnej, zapraszamy attain skorzystania z naszej oferty. W sprawie dokonania rezerwacji terminu konsultacji prosimy o połączenie telefoniczny pod spodem numerami telefonów: 579-636-527 lub 22-266-86-18 lub pisząc na adres @: [email protected]legaartis.pl

Pod warunkiem uważacie Państwo, że nasze publikacje niosące prawdę zasługują na wparcie pracowników Kancelarii, którzy na co dzień przeszukują setki stron, by te wiedza attain Państwa dotarły, możecie nas wspomóc poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek bankowy Kancelarii LEGA ARTIS:

Dane attain przelewu:

Nr konta: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752


Kancelaria Lega Artis

ul. Przasnyska 6a lok 336a

01-756 Warszawa

Tytuł: “darowizna na działalność”

IBAN: PL04102039030000140201226752

Anonimowe zapomoga Bitcoin:

bc1qdsav25h9dz3y9cm5yl896sfxg6x3mxe46cpt3r

Anonimowe zapomoga Ethereum:

0x45a3c849BCa45A6444A24cdF30708695498a3F6b

Zasiłek paypal:

https://paypal.me/legaartis

Jesteśmy attain Państwa dyspozycji:

Pn. – czw.: 11: 00 – 17: 00

Piątek: 10: 00 – 15: 00

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom zbytnio jak dotąd udzielone nam zapomoga finansowe.

Całość możesz przeczytać tutaj: Wiceszef MSWiA: Polacy muszą być przygotowania na kolejną falę »uchodźców«

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

ogromna-fala-obnizek-ceny-paliw-diesel-bedzie-za-mniej-niz-6,ninety-9-zl/labenzyna-5,ninety-9-zl/l.

Ogromna fala obniżek ceny paliw. Diesel będzie za mniej niż 6,ninety 9 zł/labenzyna 5,ninety 9 zł/l.

konfiskata-samochodu-za-jazde-pod-wplywem.-kiedy-przepisy-zaczna-obowiazywac?

Konfiskata samochodu za jazdę pod wpływem. Kiedy przepisy zaczną obowiązywać?