w

Wielka Brytania spodziewa się upadku firm, jeśli zabraknie rosyjskiego gazu

Wiele zakładów w Wielkiej Brytanii może zostać wyłączonych, jeśli mroźna zima spowoduje niedobór gazu i wstrzymanie dostaw z Rosji do Europy – informuje „Financial Times”.

Najwięksi przemysłowi odbiorcy energii planują ostrzec rząd, że gdy nadejdzie zimna pogoda, niektóre fabryki mogą zostać zamknięte z powodu dotkliwego niedoboru paliwa i nadzwyczajnych środków władz mających na celu ograniczenie jego zużycia.

Nieprzerwane dostawy paliwa są kluczowe dla wielu energochłonnych procesów, takich jak produkcja szkła i ceramiki, przypomniano w publikacji.

Zdaniem obserwatorów, do tej pory brytyjscy ministrowie bagatelizowali problem dostaw energii do Wielkiej Brytanii. Rząd upiera się, że tej zimy nie wprowadzi racjonowania gazu. Plan awaryjny opierał się na „wysoce nieprawdopodobnym” scenariuszu, w którym Rosja przestałaby dostarczać paliwo do Europy, a wtedy Norwegia odcięłaby tranzyt do Wielkiej Brytanii – podała gazeta.

Brytyjscy eksperci są jednak zaniepokojeni, ponieważ Londyn zwykł kupować dodatkowe ilości surowców od państw europejskich podczas intensywnych zimnych okresów. Tymczasem Unia Europejska wezwała fabryki i gospodarstwa domowe do zmniejszenia zużycia w przypadku odcięcia importu gazu z Rosji.

Administrator domeny

Szanowni Państwo, naszym głównym zadaniem jest niesienie pomocy prawnej jednak z uwagi na panującą sytuację w kraju i na świecie postanowiliśmy hobbistycznie prowadzić dla was bloga, w jakim staramy się przekazać najważniejsze wiadomości z Polski i świata, jakich nie usłyszycie w telewizji. Utrzymania naszego wspólnego serwisu wiąże się z dużymi kosztami. Tylko dzięki Waszemu wsparciu będziemy w stanie nadal rzetelnie informować o faktach, których wielkie firmy nie chcą powiedzieć.

Jeśli uważacie Państwo, iż nasza pomoc, jaką od nas otrzymujecie, zasługuje na wparcie pracowników Kancelarii, możecie nas wspomóc poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek bankowy Kancelarii LEGA ARTIS:

Dane do przelewu:
Nr konta: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752
Kancelaria Lega Artis
ul. Przasnyska 6a lok 336a
01-756 Warszawa
Tytuł: „darowizna na działalność”
IBAN: PL04102039030000140201226752

Wsparcie paypal:
paypal.me/legaartis

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom za dotychczas udzielone nam wsparcie finansowe.

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Burgery z okazji Dnia Niepodległości USA podrożały o jedną trzecią z powodu „bidenflacji

Bloomberg: Cena gazu w Europie wzrosła o 700 procent od początku zeszłego roku