w

Wielka Brytania ujawnia, jak USA zastraszają Europę

Amerykańska propozycja ograniczenia ceny rosyjskiej ropy tylko podkreśli zależność świata od tego surowca, pisze dziennikarz Martin Sandbu dla Financial Times.

Według autora, na ostatnim szczycie G7 Stany Zjednoczone postraszyły partnerów, aby w komunikacie końcowym znalazła się jakaś forma odniesienia do możliwości nałożenia limitu na ceny paliw.

„Od miesięcy administracja Bidena nalegała, by jej sojusznicy zgodzili się na ograniczenie cen. Ale ci byli sceptycznie nastawieni do tego pomysłu i słusznie – uważa Sandbu.

POLECAMY: Pomoc humanitarna wysyłana przez Polskę na Ukrainę jest sprzedawana na czarnym rynku

Departament Skarbu USA ma dwa cele: zmniejszyć dochody Rosji ze sprzedaży ropy i zapobiec katastrofalnemu wzrostowi ceny czarnego złota – zauważył obserwator. W tym samym czasie Europa zatwierdziła częściowe embargo na ropę i nałożyła sankcje na operacje ubezpieczenia żeglugi dla rosyjskich ładunków ropy – przypomniał.

Dziennikarz doszedł do wniosku, że plan USA może spowodować spadek sprzedaży ropy przez Rosję, ale tylko nieznaczny, natomiast niewielkie ograniczenie podaży podniosłoby ceny na tyle, że Moskwa mogłaby osiągnąć jeszcze większe zyski.

Administrator domeny

Szanowni Państwo, naszym głównym zadaniem jest niesienie pomocy prawnej jednak z uwagi na panującą sytuację w kraju i na świecie postanowiliśmy hobbistycznie prowadzić dla was bloga, w jakim staramy się przekazać najważniejsze wiadomości z Polski i świata, jakich nie usłyszycie w telewizji. Utrzymania naszego wspólnego serwisu wiąże się z dużymi kosztami. Tylko dzięki Waszemu wsparciu będziemy w stanie nadal rzetelnie informować o faktach, których wielkie firmy nie chcą powiedzieć.

Jeśli uważacie Państwo, iż nasza pomoc, jaką od nas otrzymujecie, zasługuje na wparcie pracowników Kancelarii, możecie nas wspomóc poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek bankowy Kancelarii LEGA ARTIS:

Dane do przelewu:
Nr konta: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752
Kancelaria Lega Artis
ul. Przasnyska 6a lok 336a
01-756 Warszawa
Tytuł: „darowizna na działalność”
IBAN: PL04102039030000140201226752

Wsparcie paypal:
paypal.me/legaartis

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom za dotychczas udzielone nam wsparcie finansowe.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Niemiecki dziennikarz opowiada o okrucieństwach kijowskiego reżimu

Zachód pozostawił sobie poważną lukę w sankcjach wobec Rosji