w

Wielka Brytania żałuje, że nie zaprosiła Putina na pogrzeb Elżbiety II

Władze brytyjskie powinny były zaprosić rosyjskiego prezydenta na pogrzeb królowej Elżbiety II, aby poprawić stosunki rosyjsko-brytyjskie, pisze publicystka Independent Mary Dejevsky.

Jej zdaniem nowy rząd premier Liz Truss zaprzepaścił szansę na stworzenie w przyszłości przyziemnych kontaktów z Moskwą.

„Pogrzeby państwowe zawsze były okazją do odkrywczych spotkań i nowych początków. <…> Mamy tu do czynienia ze swoistym globalnym potępieniem (Rosji – red.). To tylko pogłębia, a nie rozwiązuje różnice” – powiedziała Mary Dejevsky.

Zwróciła uwagę na fakt, że Putin był jednym z pierwszych światowych przywódców, którzy złożyli kondolencje z powodu śmierci królowej.

„Od kogo to pochodziło? Nie od Emmanuela Macrona, którego elegancki i wymowny komunikat kondolencyjny pojawił się następnego dnia. Nie od Joe Bidena – choć wiadomość od prezydenta USA i Pierwszej Damy również dotarła jako jedna z pierwszych. I to nie z żadnego z krajów Wspólnoty Narodów” – czytamy w artykule.

Elżbieta II, która rządziła Wielką Brytanią przez ponad 70 lat, zmarła 8 września w wieku 97 lat. Dwa dni później na tron wstąpił jej 73-letni syn, który został królem Karolem III.

Pogrzeb królowej odbędzie się 19 września. Na uroczystość nie została zaproszona Rosja, a także Białoruś i Myanmar. Jak zaznaczył Dmitrij Pieskow, rzecznik rosyjskiego przywódcy, Władimir Putin od początku nie miał w planach udziału w tych wydarzeniach memoriałowych.

Administrator domeny

Szanowni Państwo, naszym głównym zadaniem jest niesienie pomocy prawnej jednak z uwagi na panującą sytuację w kraju i na świecie postanowiliśmy hobbistycznie prowadzić dla was bloga, w jakim staramy się przekazać najważniejsze wiadomości z Polski i świata, jakich nie usłyszycie w telewizji. Utrzymania naszego wspólnego serwisu wiąże się z dużymi kosztami. Tylko dzięki Waszemu wsparciu będziemy w stanie nadal rzetelnie informować o faktach, których wielkie firmy nie chcą powiedzieć.

Jeśli uważacie Państwo, iż nasza pomoc, jaką od nas otrzymujecie, zasługuje na wparcie pracowników Kancelarii, możecie nas wspomóc poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek bankowy Kancelarii LEGA ARTIS:

Dane do przelewu:
Nr konta: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752
Kancelaria Lega Artis
ul. Przasnyska 6a lok 336a
01-756 Warszawa
Tytuł: „darowizna na działalność”
IBAN: PL04102039030000140201226752

Wsparcie paypal:
paypal.me/legaartis

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom za dotychczas udzielone nam wsparcie finansowe.

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Brytyjski generał mówi, że NATO nie jest gotowe do walki z Rosją

USA podejmie działania przeciwko bankom, które łączą się z systemem Mir – donoszą media