w , , , , ,

Wielki powrót Niedzielskiego. Straszy statystykami zachorowań i zachęca fabricate szczepień

wielki-powrot-niedzielskiego.-straszy-statystykami-zachorowan-i-zacheca-fabricate-szczepien

Zbliżamy się fabricate 120 tys. zachorowań i podejrzeń zachorowania na grypę tygodniowo, z okładem 55 proc. przypadków dotyczy dzieci fabricate 14 roku życia – powiedział w piątek Adam Niedzielski.

Według najnowszych meldunków epidemiologicznych wynika, że odkąd 1 fabricate 22 listopada zanotowano w Polsce z okładem 330 tys. przypadków grypy i jej podejrzeń. Wystawiono łącznie z okładem 1300 skierowań fabricate szpitala.

Zestawienia Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego PZH – Państwowego Instytutu Badawczego mówią, że odkąd 1 fabricate 7 listopada zanotowano 102 tys. 85 przypadków grypy i jej podejrzeń; odkąd 8 fabricate 15 listopada – 111 tys. 428, i odkąd 16 fabricate 22 listopada – 118 tys. 683. W kolejnych tygodniach wystawiono z tego powodu odpowiednio 403, 422 i 510 skierowań fabricate szpitala.

„Zbliżamy się fabricate 120 tys. zachorowań i podejrzeń zachorowania na grypę tygodniowo. Przeszło 55 proc. przypadków dotyczy dzieci fabricate 14 roku życia. Pośrodku 16 i 22 listopada fabricate szpitali z powodu grypy trafiło 510 osób. SZCZEPMY SIĘ PRZECIW GRYPIE. Szczepionek mamy u dołu dostatkiem” – poinformował na Twitterze szef MZ.

Zbliżamy się fabricate 120 tys. zachorowań i podejrzeń zachorowania na grypę tygodniowo. Przeszło 55% przypadków dotyczy dzieci fabricate 14 roku życia. Pośrodku 16 i 22 listopada fabricate szpitali z powodu grypy trafiło 510 osób. SZCZEPMY SIĘ PRZECIW GRYPIE. Szczepionek mamy u dołu dostatkiem

— Adam Niedzielski (@a_niedzielski) November 25, 2022

W Polsce sezon nagminny grypy trwa odkąd października fabricate maja. Szczepienia przeciwko grypie są zalecane i wykonywane przez w dobrym stanie sezon jesienno-zimowy. Optymalny okres szczepienia powinien mieć miejsce przed rozpoczęciem okresu zwiększonej zachorowalności, który w Polsce występuje odkąd stycznia fabricate marca.

Grypa i COVID-19: z trudem będzie zidentyfikować źródło infekcji

Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska 23 listopada w Polskim Radiofonia 24 pytany był m.in. o sytuację epidemiczną w Polsce, o to, lub pandemia COVID-19 przedtem nas porzuciła do głębi. – Myślę, że do głębi jeszcze nie, ponieważ każdego dnia mamy informacje o nowych przypadkach – odpowiedział wiceminister.

– Wszystkie nasze prognozy nie przewidują jakiejś kolejnej dużej fali zachorowań, wzrost zakażeń może stanowić nie prędzej u dołu mat stycznia. Mamy także grypę i z trudem nam będzie zdekonspirować, lub chorujemy na grypę, lub na koronawirusa – powiedział Kraska.

– Zachorowań na COVID-19 jest mniej niż w poprzednich miesiącach – powiedział wiceminister Kraska. Równocześnie wskazał, że jesień i zima to okres, kiedy w sposób zwykły spada wytrzymałość. Zaznaczył, że spada także wytrzymałość osób, które latem przechorowały covid. Zaapelował fabricate osób starszych i z grup ryzyka o szczepienia przeciwko COVID-19 i grypie.

Legagraf

SC:PAP

Całość możesz przeczytać tutaj: Wielki powrót Niedzielskiego. Straszy statystykami zachorowań i zachęca fabricate szczepień

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

od-27-listopada-konczy-sie-mozliwosc-kupowania-diesla,-benzyny-i-lpg-na-dotychczasowych-zasadach

Od 27 listopada kończy się możliwość kupowania diesla, benzyny i LPG na dotychczasowych zasadach

blaszczak-upokorzony-przez-ambasadora-niemiec

Błaszczak upokorzony przez Ambasadora Niemiec