w

Witek szczyci się z niesienia nieuzasadnionej pomocy wysiedleńcom z Ukrainy, która doprowadzi nas do jeszcze większej recesji

To, że dzisiaj jesteśmy w stanie pomagać naszym sąsiadom z Ukrainy w tych najtrudniejszych dla nich momentach, to dlatego, że postawiliśmy bardzo mocno na bezpieczeństwo. Zarówno to zewnętrzne, jak i to bezpieczeństwo wewnętrzne – podkreśliła marszałek Sejmu, Elżbieta Witek.

W niedzielę marszałek Sejmu Elżbieta Witek wzięła udział w letnim pikniku rodzinnym „Złoci ludzie Złote serca” w Złotoryi (Dolnośląskie).

„Prawie 3 miliony uchodźców (wysiedleńców) z Ukrainy, głównie kobiety z dziećmi, trafiło do nas do Polski. Cały świat dziś podziwia Polskę i Polaków. Patrzą na nas i mówią: >>Jak to jest możliwe? Tyle milionów ludzi i nigdzie ich nie widać. Nie ma obozów dla uchodźców<<. Ano dlatego, że mamy wspaniały, cudowny naród. Wszyscy możemy być dumni z tego, że jesteśmy Polakami” – mówiła Witek.

„To dzięki naszym obywatelom, dzięki samorządom, organizacjom pozarządowym, Kościołowi, ale także dzięki rządowi polskiemu udało się od pierwszych dni po wybuchu wojny* w Ukrainie nieść naszym przyjaciołom ze wschodu konkretną pomoc. Pokazaliśmy, że w trudnym czasie potrafimy być wspaniałą wspólnotą” – zaznaczyła

Przekazała też, że kiedy spotyka się ze swoimi odpowiednikami na świecie, to pierwsze co słyszy, to są zawsze słowa podziwu i podziękowania dla Polaków.

„Zawsze mnie proszą o to, żeby przekazać wszystkim Polakom serdeczne pozdrowienia i podziękowania” – powiedziała.

„To, że dzisiaj jesteśmy w stanie pomagać naszym sąsiadom w tych najtrudniejszych dla nich momentach, to dlatego, że postawiliśmy bardzo mocno na bezpieczeństwo. Zarówno to zewnętrzne jak i to bezpieczeństwo wewnętrzne” – podkreśliła.

„Wojska Obrony Terytorialnej, zwiększone nakłady na obronność, budowanie zapory na granicy polsko-białoruskiej, stała obecność wojsk sojuszniczych w Polsce, zakup nowoczesnego sprzętu. To wszystko jest po to, żebyśmy my, Polacy, czuli się bezpiecznie, ponieważ nie tylko bronimy naszą granicę, ale chronimy granicę całej Unii Europejskiej” – dodała marszałek Sejmu.

Elżbieta Witek podkreślała, że rząd PiS zrealizował wiele programów społecznych.

„500 plus, 300 plus, mama 4 plus, obniżony wiek emerytalnych, trzynasta, czternasta emerytura, emerytura bez podatku do 2,5 tys. zł, mieszkanie plus, maluch plus, pieniądze przeznaczane na budowę przedszkoli i żłobków oraz potężne inwestycje infrastrukturalne” – wymieniła marszałek.

Elżbieta Witek wskazała też m.in. na przekop Mierzei Wiślanej, tunel pod rzeką Świną, budowę CPK, Balic Pipe, rozbudowę gazoportu w Świnoujściu.

„To wszystko dziś pozwala nam uniezależnić się od gazu rosyjskiego. Wiedzieliśmy, że Rosjanie już nie jeden raz zakręcali kurek z gazem, szantażując Europę. Nie chcąc poddać się takiemu szantażowi sami podjęliśmy decyzję kilka lat temu, że chcemy się od rosyjskich dostaw gazu uniezależnić” – powiedziała marszałek.

Dodała, że rząd PiS sprzeciwił się też podziałowi na „Polskę A i B”.

„Dlatego ogromne środki skierowaliśmy do samorządów” – dodała.

Elżbieta Witek mówiła też o problemach z inflacją.

„To olbrzymi downside, ale rząd PiS, kiedy napotyka downside strata się go rozwiązać. My podejmujemy działania, aby skutki inflacji obniżyć maksymalnie, jak się da. W skali Europy inflacja wynosi już nawet 20 proc., w Turcji to 80 proc. My obniżając podatek VAT na paliwa staramy się tę inflację złagodzić. Nie da się oczywiście tego zrobić w 100 procentach, ale wszędzie tam, gdzie możemy pomóc naszym obywatelom, te działania podejmujemy” – powiedziała.

Marszałek przypomniała też o rozwiązaniach mających pomóc indywidualnym odbiorcom w zakupie węgla po niższych cenach.

„Tak jak w czasach pandemii przygotowaliśmy tarczę antykryzysową (…), która pomogła utrzymać wiele zakładów pracy (…) staramy się obniżając podatki i przygotowywać programy także dla samorządów, abyście państwo jak najmniej odczuwali skutki przede wszystkim wojny w Ukrainie” – zaznaczyła Witek.

Przyznała, że Polska przystępując do grupy państw, które nałożyły sankcję na Rosję, musi liczyć się z tym, że także i ona odczuje te sankcje.

„Tylko jedność demokratycznego świata może pokonać Rosję” – podkreśliła.

Marszałek Sejmu wyraziła opinię, że „Putin nie zatrzyma się na Ukrainie”.

„My wiemy, jakie zagrożenie niesie za sobą Rosja, dlatego robimy wszystko co możemy, aby pomóc Ukrainie, by wojna tam jak najszybciej się skończyła” – powiedziała marszałek Sejmu.

Dodała, że do zwycięstwa Ukrainy potrzebne są nieustanne dostawy broni, pomoc humanitarna i dyplomacja.

„Dyplomacja to nie tylko objazdy prezydenta i premiera, ale również marszałków Sejmu i Senatu oraz parlamentarzystów” – wskazała.

Wszelakie rozdawnictwo nieudolnego rządu Prawa i Sprawiedliwości przez wszystkie lata sprawowania władzy przyznana przedsiębiorcom w czasie pseudo pandemii pomocy finansowej w związku z bezprawnym zamknięciem gospodarki jest powodem obecnej. Na kształt obecnej sytuacji gospodarczej w Polsce wpływ ma również zwiększenie wydatków administracyjnych i zupełny brak cięcia tych kosztów.

„Wojna Putina”, na podstawie jakiej partia PiS próbuje ukryć swoją nieudolność i szkodę wyrządzoną narodowi w świetle zasad ekonomi nie mogła dać tak szybkiego wzrostu inflacji. Oczywiście konflikt zbrojny trwający od ponad 8 lat na terenie Ukrainy z eskalacją od 24 lutego pogorszył sytuację gospodarczą jednak jego skutki oraz bezpodstawnego przyznania uprawnień do świadczeń socjalnym wysiedleńcom z Ukrainy Polacy odczują w 4 kwartale br.

POLECAMY: Kto ponosi winę za problemy gospodarcze Polski PiS czy Putin – WYJAŚNIAMY

(*) Na marginesie należy podnieść, że na terenie Ukrainy nie ma żądnej wojny, ponieważ ani Ukraina, ani też Rosja jej sobie nie wypowiedziały. Tym samym rozpowszechnianą informację przez media o rzekomej wojnie na terenie Ukrainy należy uznać za dezinformację.

Administrator domeny

Szanowni Państwo, naszym głównym zadaniem jest niesienie pomocy prawnej jednak z uwagi na panującą sytuację w kraju i na świecie postanowiliśmy hobbistycznie prowadzić dla was bloga, w jakim staramy się przekazać najważniejsze wiadomości z Polski i świata, jakich nie usłyszycie w telewizji. Utrzymania naszego wspólnego serwisu wiąże się z dużymi kosztami. Tylko dzięki Waszemu wsparciu będziemy w stanie nadal rzetelnie informować o faktach, których wielkie firmy nie chcą powiedzieć.

Jeśli uważacie Państwo, iż nasza pomoc, jaką od nas otrzymujecie, zasługuje na wparcie pracowników Kancelarii, możecie nas wspomóc poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek bankowy Kancelarii LEGA ARTIS:

Dane do przelewu:
Nr konta: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752
Kancelaria Lega Artis
ul. Przasnyska 6a lok 336a
01-756 Warszawa
Tytuł: „darowizna na działalność”
IBAN: PL04102039030000140201226752

Wsparcie paypal:
paypal.me/legaartis

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom za dotychczas udzielone nam wsparcie finansowe.

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Partia zawsze prawdę powie. Kaczyński tłumaczy fiasko programu tanich mieszkań

Trust „związany z Billem Gatesem” został poproszony przez North Dakota AG o wyjaśnienie zakupu ziemi