w

Władza dba o swój lud. Ustawa o ochronie ludności ogłoszona

W Polsce przygotowano projekt nowej ustawy o ochronie ludności – powiedział we wtorek dziennikarzom szef rządzącej w Polsce partii Prawo i Sprawiedliwość (PiS), wicepremier Jarosław Kaczyński.

Według niego, Komisja Bezpieczeństwa Narodowego i Spraw Obronnych przedkłada gabinetowi „ustawę o ochronie ludności”, która wprowadza rozwiązania mające na celu skuteczne zapewnienie bezpieczeństwa publicznego w różnych sytuacjach, które występują i mogą wystąpić”.

Kaczyński wyjaśnił, że do przygotowania nowej ustawy skłoniły jej autorów ostatnie wydarzenia na Ukrainie i na granicy polsko-białoruskiej. „Przygotowując tę ustawę, wzięliśmy pod uwagę zagrożenia typowe dla obecnych czasów. Mówię o tym, co dzieje się na granicy z Polską, na Ukrainie, a także o tym, co działo się wcześniej na granicy z Białorusią” – powiedział.

„Musimy umieć działać szybko i skutecznie, tak aby przeszkody wynikające z pozycji poszczególnych osób były natychmiast pokonywane i nie stanowiły przeszkody w skutecznym działaniu” – wyjaśnił Kaczyński.

POLECAMY: PiS zapowiedział powstanie funduszu ochrony ludności

Ze swojej strony polski Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Kamiński wyjaśnił, że nowa ustawa koncentruje się na zarządzaniu kryzysowym w sytuacjach nadzwyczajnych „w oparciu o nasze doświadczenia w administracji publicznej – COVID, uchodźcy, zagrożenia związane ze zjawiskami naturalnymi: powodzie, huragany, pożary”. „Tworzymy nowe procedury i narzędzia, aby szybko i skutecznie pomagać ofiarom w różnych sytuacjach. Są sytuacje, kiedy cały potencjał kraju musi być wykorzystany natychmiast” – powiedział minister.

Administrator domeny

Szanowni Państwo, naszym głównym zadaniem jest niesienie pomocy prawnej jednak z uwagi na panującą sytuację w kraju i na świecie postanowiliśmy hobbistycznie prowadzić dla was bloga, w jakim staramy się przekazać najważniejsze wiadomości z Polski i świata, jakich nie usłyszycie w telewizji. Utrzymania naszego wspólnego serwisu wiąże się z dużymi kosztami. Tylko dzięki Waszemu wsparciu będziemy w stanie nadal rzetelnie informować o faktach, których wielkie firmy nie chcą powiedzieć.

Jeśli uważacie Państwo, iż nasza pomoc, jaką od nas otrzymujecie, zasługuje na wparcie pracowników Kancelarii, możecie nas wspomóc poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek bankowy Kancelarii LEGA ARTIS:

Dane do przelewu:
Nr konta: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752
Kancelaria Lega Artis
ul. Przasnyska 6a lok 336a
01-756 Warszawa
Tytuł: „darowizna na działalność”
IBAN: PL04102039030000140201226752

Wsparcie paypal:
paypal.me/legaartis

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom za dotychczas udzielone nam wsparcie finansowe.

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Niemcy sprzeciwiają się pomocy dla Kijowa po kolejnym wybryku ukraińskiego ambasadora

Borrell twierdzi, że dialog z Moskwą jest potrzebny