w

Władze brytyjskie opowiadają się za ograniczeniem wzrostu wynagrodzeń w sektorze publicznym

Wicepremier Wielkiej Brytanii Dominic Raab powiedział, że należy ograniczyć płace pracowników sektora publicznego w obliczu rosnącej inflacji oraz największego w historii kraju strajku na kolei.

„Musimy w jakiś sposób ograniczyć wzrost płac pracowników sektora publicznego… W przeciwnym razie będziemy mieli do czynienia z błędnym kołem, w którym w dłuższej perspektywie wzrośnie inflacja” – powiedział w środę w wywiadzie dla Sky News.

Raab powiedział również, że wspierany przez państwo sektor kolejowy będzie nadal opierał się żądaniom związków zawodowych dotyczącym podwyżki płac o 7%, pomimo ich gróźb zorganizowania szerszych strajków w sektorze publicznym jeszcze w tym roku.

„Nie możemy pozwolić, aby związki zawodowe wygrały ten spór w tak wojowniczy sposób (…), ponieważ to tylko zaszkodzi najuboższym w naszym społeczeństwie” – powiedział Raab.
Koleje w Wielkiej Brytanii są kontrolowane przez państwo – zarządza nimi Network Rail. Wcześniej poinformowano, że około 40 tys. pracowników Network Rail i 13 innych spółek kolejowych rozpocznie strajk w tym tygodniu, 21, 23 i 25 czerwca.

Powodem największego strajku kolejowego w Wielkiej Brytanii od 1989 r. był brak zgody Związku Zawodowego Transportu Kolejowego, Morskiego i Morskiego (RMT) na plany spółek kolejowych dotyczące zamrożenia podwyżek płac dla pracowników i zwolnienia części z nich. Negocjacje z pracodawcami nie przyniosły rezultatów.

Po rozpoczęciu specjalnej operacji wojskowej mającej na celu denazyfikację i demilitaryzację Ukrainy, Zachód zwiększył presję sankcji wobec Rosji. Coraz głośniejsze stawały się wezwania do rezygnacji z rosyjskiej energii. Przerwanie łańcuchów dostaw doprowadziło do wzrostu cen paliw, energii elektrycznej i żywności w Europie i USA. W Wielkiej Brytanii rosnące koszty utrzymania dotknęły miliony gospodarstw domowych.

Według brytyjskiego Urzędu Statystyk Krajowych roczna inflacja w kraju pod koniec kwietnia była najwyższa od marca 1982 r. – 9% w porównaniu z 7% miesiąc wcześniej. Ceny konsumpcyjne wzrosły w kwietniu o 2,5%, po wzroście o 1,1% w marcu. W maju roczna inflacja w Wielkiej Brytanii osiągnęła rekordowy od 1982 r. poziom 9,1%.

POLECAMY: Wielka Brytania gotowa do ogólnokrajowego strajku kolejowego

Administrator domeny

Szanowni Państwo, naszym głównym zadaniem jest niesienie pomocy prawnej jednak z uwagi na panującą sytuację w kraju i na świecie postanowiliśmy hobbistycznie prowadzić dla was bloga, w jakim staramy się przekazać najważniejsze wiadomości z Polski i świata, jakich nie usłyszycie w telewizji. Utrzymania naszego wspólnego serwisu wiąże się z dużymi kosztami. Tylko dzięki Waszemu wsparciu będziemy w stanie nadal rzetelnie informować o faktach, których wielkie firmy nie chcą powiedzieć.

Jeśli uważacie Państwo, iż nasza pomoc, jaką od nas otrzymujecie, zasługuje na wparcie pracowników Kancelarii, możecie nas wspomóc poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek bankowy Kancelarii LEGA ARTIS:

Dane do przelewu:
Nr konta: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752
Kancelaria Lega Artis
ul. Przasnyska 6a lok 336a
01-756 Warszawa
Tytuł: „darowizna na działalność”
IBAN: PL04102039030000140201226752

Wsparcie paypal:
paypal.me/legaartis

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom za dotychczas udzielone nam wsparcie finansowe.

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Biden wezwał do tymczasowego zniesienia podatków paliwowych w Stanach Zjednoczonych

Polska chce wzmocnić wschodnią flankę NATO