w

Władze ogłosiły suszę w południowo-zachodniej Anglii

sc: pixabay

Susza została ogłoszona we wszystkich regionach południowo-zachodniej Anglii wśród jednych z najsuchszych warunków odnotowanych tam od 90 lat, poinformowała brytyjska Agencja Środowiska.

„Agencja Środowiska zgodziła się dzisiaj, że cała południowo-zachodnia Anglia jest obecnie w stanie suszy po jednych z najsuchszych warunków od prawie 90 lat” – napisano w oświadczeniu opublikowanym na stronie internetowej brytyjskiego rządu.

Wcześniej ogłoszono suszę w części południowo-zachodniej Anglii. We wtorek ogłoszono go w hrabstwach Bristol, Somerset, Dorset, południowym Gloucestershire i części Wiltshire.
„Chociaż w ciągu ostatnich dwóch tygodni w tym regionie wystąpiły niewielkie opady deszczu, nie są one wystarczające, aby nadrobić długą okres suchości w ostatnich miesiącach” – napisano.

Wielka Brytania zmierzyła się tego lata z nietypową falą upałów. 19 lipca temperatura w kraju pobiła poprzedni rekord 38,7 stopnia i osiągnęła 40,3 stopnia. Z powodu suszy w wielu powiatach wprowadzono zakaz podlewania wężami. Od 24 sierpnia brytyjskie przedsiębiorstwo wodociągowe Thames Water zakazało wszystkim swoim 14 milionom klientów używania węży do nawadniania z powodu panującej w kraju suszy. W tym tygodniu James Bevan, szef brytyjskiej Agencji Ochrony Środowiska, w obliczu suszy i niedoborów wody w kraju, zaapelował do Brytyjczyków, by nie ograniczali się do spożywania przetworzonych ścieków, przestali myć samochody i przestali podlewać trawniki.

Administrator domeny

Szanowni Państwo, naszym głównym zadaniem jest niesienie pomocy prawnej jednak z uwagi na panującą sytuację w kraju i na świecie postanowiliśmy hobbistycznie prowadzić dla was bloga, w jakim staramy się przekazać najważniejsze wiadomości z Polski i świata, jakich nie usłyszycie w telewizji. Utrzymania naszego wspólnego serwisu wiąże się z dużymi kosztami. Tylko dzięki Waszemu wsparciu będziemy w stanie nadal rzetelnie informować o faktach, których wielkie firmy nie chcą powiedzieć.

Jeśli uważacie Państwo, iż nasza pomoc, jaką od nas otrzymujecie, zasługuje na wparcie pracowników Kancelarii, możecie nas wspomóc poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek bankowy Kancelarii LEGA ARTIS:

Dane do przelewu:
Nr konta: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752
Kancelaria Lega Artis
ul. Przasnyska 6a lok 336a
01-756 Warszawa
Tytuł: „darowizna na działalność”
IBAN: PL04102039030000140201226752

Wsparcie paypal:
paypal.me/legaartis

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom za dotychczas udzielone nam wsparcie finansowe.

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Premier Francji przyznaje, że nie ma bezpośredniej alternatywy dla gazu z Rosji

Autor Harlan Ulman pisze, że Zełenski musi negocjować, aby uratować Ukrainę