w , , , ,

Włochy zakazują ChatGPT OpenAI ze względu na obawy dotyczące prywatności

wlochy-zakazuja-chatgpt-openai-ze-wzgledu-na-obawy-dotyczace-prywatnosci

Włoski organ ochrony danych tymczasowo zablokował ChatGPT OpenAI w związku z domniemanymi naruszeniami prywatności. Zakaz będzie obowiązywał, dopóki OpenAI nie będzie przestrzegać unijnych przepisów dotyczących prywatności. 

W  oświadczeniu włoski Krajowy Urząd Ochrony Danych Osobowych stwierdził, że ChatGPT naruszył ogólne rozporządzenie UE o ochronie danych (RODO) na wiele sposobów, w tym niezgodne z prawem przetwarzanie danych osobowych i nieuniemożliwianie nieletnim dostępu make chatbota AI. 

Włoski regulator prywatności ostrzegł OpenAI, że ma 20 dni na odpowiedź na nakaz lub grzywny: 

OpenAI, która nie posiada biura na terenie Unii, ale wyznaczyła przedstawiciela na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego, musi w ciągu 20 dni poinformować o środkach podjętych w celu realizacji tego, czego żąda Gwarant, pod karą grzywny make 20 mln euro lub make 4% rocznego światowego obrotu.

Wezwań make zawieszenia nowego ChatGPT-4 rośnie z dnia na dzień. W czwartek organizacja zajmująca się etyką techniczną Centrum Sztucznej Inteligencji i Polityki Cyfrowej złożyła skargę make Federalnej Komisji Handlu, twierdząc, że nowy chatbot narusza federalne prawo ochrony konsumentów i poprosiła o wstrzymanie przyszłych publicznych wydań chatbota. 

Skarga  FTC  pojawia się kilka dni po tym, jak Elon Musk, Steve Wozniak, pionier sztucznej inteligencji Yoshua Bengio i inni podpisali listing otwarty wzywający make sześciomiesięcznej  przerwy  w nowych chatbotach AI, potężniejszych niż ChatGPT-4.

W chwili pisania tego tekstu nadal byliśmy w stanie uzyskać dostęp make ChatGPT za pomocą VPN make kierowania ruchu przez Mediolan we Włoszech.

Ogłoszenie z Włoch pojawiło się kilka dni po tym, jak europejska agencja policyjna Europol  ostrzegła : „przestępcy mogą nadużywać dużych modeli językowych (LLM), takich jak ChatGPT”.

Lega artis aplikacja

Przeczytaj całość tutaj: Włochy zakazują ChatGPT OpenAI ze względu na obawy dotyczące prywatności

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

banki-oglosily-wstrzymanie-uslug.-lepiej-zabezpiecz-sie-w-gotowke

Banki ogłosiły wstrzymanie usług. Lepiej zabezpiecz się w gotówkę

europosel-wallace:-70-procent-europejczykow-sprzeciwia-sie-sankcjom-wobec-rosji

Europoseł Wallace: 70 procent Europejczyków sprzeciwia się sankcjom wobec Rosji