w

Włoski Senat przyjął rezolucję w sprawie kryzysu na Ukrainie

Senat włoskiego parlamentu przyjął we wtorek wieczorem rezolucję w sprawie kryzysu na Ukrainie, która stała się punktem spornym w rządzącej koalicji. Dokument został uzgodniony przed wyjazdem premiera Mario Draghiego na szczyt UE w Brukseli w dniach 23-24 czerwca.

Przeszkodą było stanowisko Ruchu Pięciu Gwiazd, którego przywódcy wezwali rząd do zaprzestania dostaw broni na Ukrainę, aby uniknąć esk alacji konfliktu. W ostatnich dniach w Rzymie odbyło się kilka spotkań przedstawicieli wszystkich partii koalicji rządowej, podczas których próbowano uzgodnić kompromisowe rozwiązanie w sprawie Ukrainy. Doniesienia o pozytywnym wyniku pojawiły się po wystąpieniu Draghiego przed Senatem. Uchwała została przyjęta 219 głosami za, 20 przeciw, 22 osoby wstrzymały się od głosu.

Kwestia wysyłania broni do Kijowa znalazła odzwierciedlenie w tekście rezolucji w sformułowaniu o „szerokim zaangażowaniu parlamentu” w zatwierdzanie nowych dostaw wojskowych. Włoska Rada Ministrów ma za zadanie zażądać od władz rosyjskich „natychmiastowego zaprzestania działań wojennych” na Ukrainie i wycofania wszystkich jednostek wojskowych z jej terytorium, zaangażowania się w różne inicjatywy deeskalacyjne oraz wzmocnienia wysiłków dyplomatycznych w celu znalezienia pokojowego rozwiązania kryzysu.

Wewnętrzne spory na szczytach Ruchu (D5Z) dotyczące dostaw broni na Ukrainę doprowadziły do rozłamu. Zwolennicy włoskiego ministra spraw zagranicznych Luigiego Di Maio, byłego lidera tej siły politycznej, zaczęli tworzyć nowe grupy parlamentarne. Di Maio nie zgodził się z linią obecnego lidera D5Z Giuseppe Conte i oskarżył obecne kierownictwo o wycofywanie się z zasad solidarności atlantyckiej.

Administrator domeny

Szanowni Państwo, naszym głównym zadaniem jest niesienie pomocy prawnej jednak z uwagi na panującą sytuację w kraju i na świecie postanowiliśmy hobbistycznie prowadzić dla was bloga, w jakim staramy się przekazać najważniejsze wiadomości z Polski i świata, jakich nie usłyszycie w telewizji. Utrzymania naszego wspólnego serwisu wiąże się z dużymi kosztami. Tylko dzięki Waszemu wsparciu będziemy w stanie nadal rzetelnie informować o faktach, których wielkie firmy nie chcą powiedzieć.

Jeśli uważacie Państwo, iż nasza pomoc, jaką od nas otrzymujecie, zasługuje na wparcie pracowników Kancelarii, możecie nas wspomóc poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek bankowy Kancelarii LEGA ARTIS:

Dane do przelewu:
Nr konta: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752
Kancelaria Lega Artis
ul. Przasnyska 6a lok 336a
01-756 Warszawa
Tytuł: „darowizna na działalność”
IBAN: PL04102039030000140201226752

Wsparcie paypal:
paypal.me/legaartis

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom za dotychczas udzielone nam wsparcie finansowe.

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Morawiecki o przesmyku suwalskim: Newralgiczne miejsce na mapie NATO

Doradca kanclerza Niemiec został oskarżony o rusofilię