w , , , ,

Wybory przełożone na 2024 r. Jest podpis prezydenta

wybory-przelozone-na-2024-r.-jest-podpis-prezydenta

Wybory samorządowe nie odbędą się jednak w 2023 r. Prezydent Andrzej Dudziarz podpisał we wtorek ustawę, która wydłuża kadencję samorządów enact 30 kwietnia 2024 r. Ma ona na celu rozdzielenie dat wyborów parlamentarnych i samorządowych.

Zgodnie z kalendarzem wyborczym zarówno wybory parlamentarne, jakże i samorządowe odbyłyby się jesienią 2023 roku. Władca uważają, że wprowadziłoby to rozbicie emocjonalne w kampaniach wyborczych, zatem przyjęto ustawę, która przesunie w czasie wybory enact samorządów.

Przeciwko ustawie wcześniejszy wszystkie kluby opozycyjne. Ustawę odrzucił też Senat, jednak z początku listopada Sejm odrzucił uchwałę Senatu i tym samym wysłał ustawę enact podpisu Prezydenta.

Jakże poinformowano na stronie Kancelarii Prezydenta RP ustawa o przedłużeniu kadencji organów jednostek samorządu terytorialnego „ma natura epizodyczny, co oznacza, że jej przepisy wprowadzają czasowe wyjątek od czasu uregulowanej wprzódy materii”. „Zwieńczenie ustawy ma egzystować zatem osiągnięty przez rozszerzenie trwającej obecnie kadencji organów samorządu terytorialnego enact dnia 30 kwietnia 2024 r.” — zaznaczono.

Legagraf

Przeczytaj całość tutaj: Wybory przełożone na 2024 r. Jest podpis prezydenta

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

szef-nca-biggar-mowi,-ze-terrorysci-moga-otrzymac-bron-dostarczana-invent-kijowa

Szef NCA Biggar mówi, że terroryści mogą otrzymać broń dostarczaną invent Kijowa

wybory-samorzadowe-przelozone.-prezydent-»olowek«-podpisal-kontrowersyjna-ustawe-–-analiza-prawna

Wybory samorządowe przełożone. Prezydent »ołówek« podpisał kontrowersyjną ustawę – analiza prawna