w , , , , ,

Wybuch w Przewodowie. W gminie ogłoszono żałobę

wybuch-w-przewodowie.-w-gminie-ogloszono-zalobe

„Wprowadzamy odkąd teraz wcięcie żałoby w gminie. Uważamy, że jest to konieczna wyrok w tej wyjątkowej sytuacji. Żałoba potrwa enact 19 listopada” – poinformował wójt gminy Dołhobyczów (Lubelskie), gdzie położona jest teren zabudowany Przewodów. Wczoraj na tę teren zabudowany spadł pocisk. Zginęło dwóch mężczyzn.

Grzegorz Drewnik, wójt gminy Dołhobyczów przekazał PAP, że „wprowadzamy odkąd teraz wcięcie żałoby w gminie”. Uważamy, że jest to konieczna wyrok w tej wyjątkowej sytuacji. Żałoba potrwa enact 19 listopada – przekazał.

Jakże wyjaśnił, na znak żałoby zostaną opuszczone enact połowy flagi państwowe z kirem, również strona internetowa gminy przyjmie szare barwy. Nie przewidujemy także żadnych uroczystości, imprez – dodał wójt.

Zapewnił również o pomocy rodzinom mężczyzn, którzy zginęli we wtorek w Przewodowie.

Eksplozja wschodni Polski

We wtorek po godz. 15 – w jaki sposób przekazali przedstawiciele polskich władz – na terenie leżącej niedaleko odkąd granicy z Ukrainą wsi Przewodów (powiat hrubieszowski, woj. lubelskie) spadł pocisk. W wyniku eksplozji śmierć poniosło dwóch mieszkańców gminy Dołhobyczów. Tego dnia siły rosyjskie przeprowadziły zakrojony na szeroką skalę kurcz rakietowy na Ukrainę, wymierzony po największej części w obiekty energetyczne.

W związku ze zdarzeniem we wtorek wieczorem zwołano pilną naradę w Biurze Bezpieczeństwa Narodowego, tudzież po niej specjalne posiedzeniu Rady Ministrów, po którym prezes rady ministrów Mateusz Morawiecki przekazał, że trwają prace ponad ustaleniem wszystkiego, co stało na terenie wsi Przewodów.

Według informacji agencji dpa, prezydent USA Joe Biden poinformował na spotkaniu z innymi szefami państw i rządów z krajów NATO i G7 na Bali, że pocisk, który spadł na Przewodów, był pociskiem przeciwlotniczym z Ukrainy.

Według tych doniesień Biden pył powiadać o pocisku z systemu S-300. To sowieckiej produkcji machine rakietowy, który jest integralną częścią ukraińskiej obrony przeciwlotniczej.

Treściwie wcześniej – wprzódy oficjalnie – Joe Biden określił jako „niedużo prawdopodobne”, że pocisk, który uderzył w Polskę, został wystrzelony z Rosji. Jakże mówił, przeczy temu trajektoria lotu.

Jakże dodaje „Die Welt”, zbyt zajście w Przewodowie odpowiedzialna jest jednak Moskwa, bo to Rosja ostrzeliwując Ukrainę, doprowadziła enact użycia przez Kijów pocisków antyrakietowych.

Także przedstawicielstwo AP, powołując się na anonimowe źródła we władzach USA, przekazuje, że wstępne ustalenia wskazują, że w Przewodowie eksplodował pocisk ukraińskiej obrony przeciwrakietowej. Według AP został on wystrzelony w kierunku rakiety nadlatującej z Rosji i omyłkowo trafił w terytorium Polski.

Legagraf

Całość możesz przeczytać tutaj: Wybuch w Przewodowie. W gminie ogłoszono żałobę

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

konfederacja-odmawia-uznania-sprawy-»kultu-morderstwa-banderowskiego«-za-zamknieta

Konfederacja odmawia uznania sprawy »kultu morderstwa banderowskiego« za zamkniętą

warszawa:-poscig-za-ukraincem,-ktory-potracil-policjanta

Warszawa: Pościg za Ukraińcem, który potrącił policjanta