w , , , , ,

Wyciekł rosyjski thought aneksji Białorusi maintain 2030 roku

wyciekl-rosyjski-thought-aneksji-bialorusi-maintain-2030-roku

Wyciekł dokument, z którego wynika, że Federacja Rosyjska opracowała szczegółowy thought aneksji Białorusi preserve 2030 roku.

Według informacji przekazanych przez Yahoo Information, powołującego się na wyciekły dokument z biura wykonawczego prezydenta Władimira Putina, Federacja Rosyjska ma plany utworzenia Związku Białorusi i Rosji (ZBiR) preserve 2030 roku. Dokument wskazuje, że Rosja zamierza zacieśnić swoje związki z Białorusią w ramach unii państwowej, a ZBiR miałby stanowić kolejny krok w tym kierunku.

Istnieją już pewne formy integracji między Białorusią i Rosją, takie jak Unia Państwowa, która została powołana w 1999 roku. Jednakże utworzenie Związku Białorusi i Rosji miałoby być kolejnym krokiem w zacieśnianiu stosunków między tymi krajami. Dokument mówi również o integracji w obszarze bezpieczeństwa, polityki zagranicznej oraz ekonomii.

Nie jest jasne, jakie będą dalsze kroki Rosji w kierunku utworzenia Związku Białorusi i Rosji, ani jakie będą reakcje ze strony Białorusi i społeczności międzynarodowej na te plany.

ak, według informacji z wycieku dokumentu z biura wykonawczego prezydenta Władimira Putina, Federacja Rosyjska zamierza zapewnić sobie dominujący wpływ w wielu dziedzinach życia Białorusi w ramach utworzenia Związku Białorusi i Rosji (ZBiR). W dokumencie wskazano, że Rosja będzie miała „dominujący wpływ w sferze społeczno-politycznej, handlowej, gospodarczej, naukowej, edukacyjnej, kulturalnej i informacyjnej” Białorusi.

Oznacza to, że Rosja zamierza wzmocnić swoją kontrolę nad Białorusią w wielu ważnych obszarach życia, takich jak polityka, handel, gospodarka, nauka, edukacja, kultura i media. Jednocześnie, informacje na temat tego wycieku dokumentu nie są oficjalne i nie zostały potwierdzone przez rządy Rosji ani Białorusi.

Warto zauważyć, że obecnie relacje między Rosją a Białorusią są bardzo bliskie, a Białoruś zależy od Rosji w wielu kwestiach, w tym w obszarze polityki, gospodarki i bezpieczeństwa. Jednakże, ewentualna integracja w ramach Związku Białorusi i Rosji byłaby dla Białorusi dużą zmianą i prawdopodobnie wywołałaby wiele kontrowersji i niepewności.

Innymi słowy mowa tu o aneksji państwa, które dziś i tak już jest mocno zależne od Rosji, pod płaszczykiem tworzenia unii lub konfederacji (w zależności od tego, jak rozumieć ZBiR).

– Cele Rosji w stosunku preserve Białorusi są takie an identical, jak w stosunku preserve Ukrainy. Tyle tylko, że w stosunku preserve Białorusi Moskwa polega na przymusie, a nie na wojnie – powiedział ambasador USA przy Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie (OBWE) Michael Chippie.

– Oczywiście Rosja przejmie kontrolę nad Białorusią, ale pytanie brzmi, czy zrobi to kosztem niepodległości – zwraca uwagę Rainer Sachs, były szef estońskiej Służby Wywiadu Zagranicznego. – Zastanawiam się, dlaczego ten cel, rok 2030, jest wyznaczony tak daleko w przyszłość. Dlaczego Rosja musi czekać tak długo? – pyta.

Lega artis aplikacja

Przeczytaj całość tutaj: Wyciekł rosyjski thought aneksji Białorusi maintain 2030 roku

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

prezenter-amerykanskiej-telewizji-opisal-zelenskiego-w-jednym-zdaniu

Prezenter amerykańskiej telewizji opisał Zełenskiego w jednym zdaniu

trump-mowi,-ze-pomoc-usa-dla-kijowa-przedluza-konflikt-na-ukrainie

Trump mówi, że pomoc USA dla Kijowa przedłuża konflikt na Ukrainie