w

Wykorzystani inwestorzy Bitcoin wypłynęli w epickiej nocnej krachu

Cena Bitcoina wahała się na początku piątku wokół uchwytu 56 tys. Największa na świecie kryptowaluta gwałtownie wzrosła, gdy odruchowa odczytanie listopadowych list płac okazała się bardzo rozczarowująca, postrzegana jako odłożenie planów Fed o przyspieszeniu ograniczenia, ale potem zaczęła spadać podczas sesji kasowej w USA do około 54–53 tys. po południu, gdy narracja zmieniła się i wyłonił się prawie jednogłośny konsensus w związku z ogłoszeniem przez Fed, że Powell ogłosi znacznie szybszy spadek 15 grudnia, co doprowadzi do podwyżki stóp w czerwcu.

Następnie o północy do wczesnych godzin sobotniego poranka, podczas tradycyjnie niepłynnej sesji azjatyckiej, kiedy w nocy kryptowaluty zwykle plączą, gdy jeden lub więcej azjatyckich łowców momentum wybucha, Bitcoin przeszedł masową likwidację i spadł na rynek bessy do poziomu 42 tys. dolarów, wpadając w bessę. Cena nieco się poprawiła, obecnie handlując około 47 tys. 

Zauważyliśmy, że chodziło o likwidację wieloryba na marginesie…

… ocena, z którą zgodził się Vijay Ayyar, szef Azji i Pacyfiku z giełdą kryptograficzną Luno w Singapurze, powiedział Bloombergowi, że akcja z dnia na dzień została wykorzystana przez kupujących wypłukanie Bitcoina. 

„Rynki były również roztrzęsione z powodu całej niepewności związanej z omicronem, a przypadki pojawiają się teraz w wielu krajach” – powiedział Ayyar. „Trudno powiedzieć, co to oznacza dla gospodarek i rynków, a stąd wynika niepewność”.

I rzeczywiście, według Coinglassa , w ciągu ostatnich 24 godzin zlikwidowano ponad 410 000 kont kryptowalutowych na łączną kwotę 2,6 miliarda dolarów, przy czym największa likwidacja wyniosła 27 milionów dolarów.

Jak dotąd Bitcoin znalazł wsparcie tuż poniżej 200dma. 

Spadek to tylko kolejny znak awersji do ryzyka, która przetacza się przez światowe rynki, gdy akcje spadają, a raje losu szybują w górę. Rosnąca inflacja zmusza banki centralne do zaostrzenia polityki pieniężnej, zmniejszając płynność ryzykownych aktywów. Jednak, jak po raz pierwszy wskazaliśmy wczoraj, jesteśmy teraz w punkcie, w którym rynek zaczyna wyceniać pierwszą przyszłą obniżkę stóp – gdzieś w latach 2023-2024 – wynikającą z cyklu nadmiernego zacieśniania stóp przez Fed.

Wariant omikronowy COVID-19 również spotęgował awersję do ryzyka, ponieważ hamuje ponowne otwarcie gospodarki światowej. 

Dzisiejsza globalna kapitalizacja rynkowa kryptowalut wynosi 2,28 biliona dolarów, co oznacza spadek o 17,5% w ciągu ostatnich 24 godzin. Całkowity wolumen obrotu kryptowalutami w ostatnim dniu wynosi 236 miliardów dolarów. Kapitalizacja rynkowa Bitcoina dla wszystkich kryptowalut wynosi 38,68%. 

To powiedziawszy, prezydent Salwadoru Nayib Bukele używa tego zanurzenia, aby kupić jeszcze więcej bitcoinów. 

A gdy burza schadenfreude przygotowuje się do uderzenia, ogłaszając, że „bitcoin nie żyje”, pamiętaj, że dzwoniono po raz 434…

Źródło: 99Bitcoin.com

Na koniec zauważamy, że chociaż Ethereum (i każda moneta) zostało zmiażdżone, przewyższyło bitcoin w tej rzezi i osiągnął najwyższy poziom w porównaniu do monety o większej kapitalizacji rynkowej od tego czasu. 

„Wygląda na to, że inwestorzy traktują ETH jako zabezpieczenie”, powiedział Crypto Birb, niezależny analityk rynku w sobotnim tweecie, wskazując na czterogodzinny wykres cen ETH/BTC (jak pokazano poniżej), który pokazał, że para gwałtownie się cofa po testując swoją 200-okresową średnią ruchomą (pomarańczową falę) jako wsparcie.

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polska: Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wydało komunikat/poradnik o blackout.

Grzywny w wysokości 600 euro: najnowsze informacje na temat austriackiego planu przymusowych szczepień