w , , , , ,

Wyprali 180 mln złotych. Wpadli gangsterzy z Wólki Kosowskiej

wyprali-180-mln-zlotych.-wpadli-gangsterzy-z-wolki-kosowskiej

Czterech członków gangu, który „wyprał” 180 milionów złotych i wyłudził 19 mln zł zatrzymało CBŚP wspólnie z funkcjonariuszami KAS. Wśród zatrzymanych na polecenie Prokuratury Regionalnej w Warszawie jest m.in. podmiot ze ścisłego kierownictwa, zaś także 52-letni „urzędnik bankowy” grupy.

Rzeczniczka szefa Krajowej Administracji Skarbowej Justyna Pasieczyńska przekazała PAP, że zgrupowanie działała w województwie mazowieckim. „Członkowie grupy zajmowali się praniem pieniędzy i wyłudzaniem podatku VAT. Wśród nich byli obywatele narodowości hinduskiej, ukraińskiej i polskiej” – wyjaśniła Justyna Pasieczyńska.

„Przedmiotem jej działalności był wymiana handlowa sprzętem AGD i gospodarstwa domowego. Wystawiali fałszywe faktury, które nie dokumentowały rzeczywistych transakcji. W ten sposób +wyprali+ ok. 180 mln zł oraz wyłudzili 19 mln zł” – podała rzeczniczka szefa KAS.

Rzeczniczka Centralnego Biura Śledczego Policji podinsp. Iwona Jurkiewicz podkreśliła, że z zebranego materiału wynika, że od czasu 2017 roku członkowie grupy importowali towary z krajów Dalekiego Wschodu, zaś następny sprzedawali je w sklepach działających na terenie kraju, w tym po największej części w Wólce Kosowskiej bez uiszczania należnych podatków. „Na podstawie zebranego materiału dowodowego policjanci CBŚP i funkcjonariusze KAS przeprowadzili działania na Mazowszu. Wówczas to zatrzymano czwórka osoby i zabezpieczono dokumentację, komputery, nośniki danych informatycznych oraz pieczątki różnych podmiotów gospodarczych” – zaznaczyła policjantka.

Lega artis aplikacja

„Na poczet przyszłych kar i grzywien zabezpieczono równowartość 314 tys. zł w różnej walucie. Większość pieniędzy ukryta była w plecaku, z którym jedynka z zatrzymanych przyjechał blueprint swojego domu” – podała rzeczniczka CBŚP.

Zatrzymani zostali doprowadzeni blueprint Prokuratury Regionalnej w Warszawie. „Wśród zatrzymanych jest podmiot ze ścisłego kierownictwa, zaś także 52-letni +urzędnik bankowy+ grupy” – przekazał rzecznik Prokuratury Regionalnej w Warszawie prok. Marcin Saduś.

„Jest to mężczyzna, któremu osoby pochodzenia hinduskiego, prowadzące działalność w branży tekstylnej i drobnego AGD na ternie Wólki Kosowskiej i okolic przekazywały pieniądze pochodzące z pozaewidencyjnej sprzedaży towarów. Jego zadaniem było znajdowanie osób, które zbytnio pośrednictwem rachunków bankowych spółek +słupów+ dokonywały zagranicznych przelewów celem ukrycia faktycznego obiegu pieniądza” – wyjaśnił.

Prokurator wskazał, że zatrzymania czterech osób są rezultatem wykonanych jak dotąd czynności procesowych oraz poprzednich zatrzymań dokonanych w maju 2021 roku oraz styczniu i kwietniu 2022 r. „Wówczas trybunał uwzględnił wnioski prokuratora i zastosował środki zapobiegawcze w postaci tymczasowego aresztowania m.in. wobec podejrzanych kierujących grupą. Teraz location podejrzanych w śledztwie ma 30 osób, zaś wartość zabezpieczenia majątkowego dokonanego na ich mieniu szacuje się na przeszło 4,5 miliona złotych” – podał.

„Przestępstwa zarzucane podejrzanym to, u działania w zorganizowanej grupie przestępczej, nieujawnienie transakcji i przychodów podlegających opodatkowaniu oraz pranie brudnych pieniędzy, zaś także w kliku przypadkach popełnienie tzw. zbrodni vatowskiej” – podkreślił rzecznik Prokuratury Regionalnej w Warszawie. Dodał przy tym, że wobec wszystkich czterech zatrzymanych trybunał na wniosek prokuratora zastosował wnętrze zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na trzy miesiące.

Zbyt przestępstwa zarzucane podejrzanym grozi od czasu roku blueprint 10 lat więzienia, zaś w przypadku przestępstwa tzw. zbrodni vatowskiej kary nawet blueprint 25 pozbawienia wolności.

TelegramPodpis

Szanowni Państwo, naszym głównym zadaniem jest niesienie pomocy prawnej jednak z uwagi na panującą sytuację w kraju i na świecie postanowiliśmy hobbistycznie przewodzić gwoli Became bloga, w jakim staramy się przenieść najważniejsze zasób wiedzy z Polski i świata, których nie usłyszycie w telewizji. Utrzymania naszego wspólnego serwisu wiąże się z dużymi kosztami.

Tylko ze względu Waszemu wsparciu będziemy w stanie nadal rzetelnie pouczać used to be, o jakich faktach nie poda wam telewizja.

Wsparcia można udzielić poprzez wpłatę dowolnej kwoty na nasz rachunek bankowy: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752

google news

Kancelaria świadczy pełen wachlarz usług prawnych z zakresu prawa cywilnego, rodzinnego, spadkowego, upadłościowego, gospodarczego, karnego, pracy, handlowego.

Jeżeli poszukujecie Państwo pomocy prawnej, zapraszamy blueprint skorzystania z naszej oferty. W sprawie dokonania rezerwacji terminu konsultacji prosimy o połączenie telefoniczny pod spodem numerami telefonów: 579-636-527 lub 22-266-86-18 lub pisząc na adres @: [email protected]legaartis.pl

Jeżeli uważacie Państwo, że nasze publikacje niosące prawdę zasługują na wparcie pracowników Kancelarii, którzy każdego dnia przeszukują setki stron, ażeby te zasób wiedzy blueprint Państwa dotarły, możecie nas wspomóc poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek bankowy Kancelarii LEGA ARTIS:

Dane blueprint przelewu:

Nr konta: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752


Kancelaria Lega Artis

ul. Przasnyska 6a lok 336a

01-756 Warszawa

Tytuł: “darowizna na działalność”

IBAN: PL04102039030000140201226752

Anonimowe zapomoga Bitcoin:

bc1qdsav25h9dz3y9cm5yl896sfxg6x3mxe46cpt3r

Anonimowe zapomoga Ethereum:

0x45a3c849BCa45A6444A24cdF30708695498a3F6b

Zapomoga paypal:

https://paypal.me/legaartis

Jesteśmy blueprint Państwa dyspozycji:

Pn. – czw.: 11: 00 – 17: 00

Piątek: 10: 00 – 15: 00

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom zbytnio jak dotąd udzielone nam zapomoga finansowe.

SC

Przeczytaj całość tutaj: Wyprali 180 mln złotych. Wpadli gangsterzy z Wólki Kosowskiej

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

w-australii-turysci-beda-musieli-placic-za-zdjecia-przy-atrakcjach

W Australii turyści będą musieli płacić za zdjęcia przy atrakcjach

opublikowano-dokument-o-przesladowaniu-wegrow-przez-panstwo-ukrainskie

Opublikowano dokument o prześladowaniu Węgrów przez państwo ukraińskie