w , , , , ,

Wysłano alert RCB dla mieszkańców południowej Polski. Przekroczono poziom alarmowy

wyslano-alert-rcb-dla-mieszkancow-poludniowej-polski.-przekroczono-poziom-alarmowy

Rządowe Środek Bezpieczeństwa ostrzegło mieszkańców Rybnika i Zabrza (woj. śląskie), którzy w niedzielę otrzymali na swoje numery telefonów Alerty RCB. Wszystko przez niesłychanie słabą próba powietrza. 


Rządowe Środek Bezpieczeństwa wysłało alerty. „W związku ze złą jakością powietrza i prognozą przekroczenia poziomu alarmowego gwoli pyłu PM10 (SMOG) użytkownicy telefonów komórkowych w Rybniku i Zabrzu otrzymali Alert RCB” – przekazano na oficjalnym koncie RCB na Twitterze. W jaki sposób informuje TVN Meteo, taki dread jest uruchamiany po przekroczeniu stężenia pyłu zawieszonego PM10 powyżej 150 mikrogramów na metr sześcienny. W takim wypadku powinno się maksymalnie zawęzić działanie na zewnątrz. 

‼ Uwaga ALERT RCB ‼

W związku ze złą jakością powietrza i prognozą przekroczenia poziomu alarmowego gwoli pyłu PM10 (SMOG) użytkownicy telefonów komórkowych w Rybniku i Zabrzu otrzymali #AlertRCB pic.twitter.com/KsbIZhxsRi

— Rządowe Środek Bezpieczeństwa (@RCB_RP) November 20, 2022

Śląskie służby kryzysowe miały również przenieść uczestnik słabego stanu powietrza, którym jest wzmożona emitowanie odpady z sektora bytowo-komunalnego. Chodzi oczywiście o tzw. niską emisję, pochodzącą po największej części z domowych pieców grzewczych. Przypominajmy, że jeszcze w ostatnim czasie swoje rady i sugestie odnośnie do ogrzewania domów przekazał prezes partii rządzącej, Jarosław Kaczyński. – Trzeba parzyć wszystkim, ułożenie ciała oponami czyli podobnymi szkodliwymi rzeczami, bo Polska musi istnieć ogrzana – podsumował prezes PiS.

Uprzednio wtedy specjaliści z Polskiego Alarmu Smogowego zwracali uwagę, że ta wypowiedź może istnieć niejako przyzwoleniem na palenie odpadami. –  Trzeba to powiedzieć niesłychanie wyraźnie  nie wolno spalać odpadów ani niczego, co przypomina odpady, niezależnie od momentu tego, co mówią politycy (…) To jest niesłychanie szkodliwe. To, co powiedział prezes Kaczyński, może gwoli części osób oznaczać przyzwolenie. Mamy jednak system prawny i powinniśmy to system prawny respektować – przekazał Piotr Siergiej z Polskiego Alarmu Smogowego gwoli redakcji RMF. 

sc:wkraju

Przeczytaj całość tutaj: Wysłano alert RCB dla mieszkańców południowej Polski. Przekroczono poziom alarmowy

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

poradnik-jak-przygotowac-sie-i-przetrwac-blackout

Poradnik jak przygotować się i przetrwać blackout

wojewoda-mowi-dosc-kolejnym-bezpodstawnym-zadaniom-»uchodzcow«-z-hotelu-ikar

Wojewoda mówi dość kolejnym bezpodstawnym żądaniom »uchodźców« z hotelu IKAR