w , , , , , , , , , ,

Wyższe wyceny świadczeń dla dzieci uzależnionych od komputera – od 15 października

wyzsze-wyceny-swiadczen-dla-dzieci-uzaleznionych-od-komputera-–-od-15-pazdziernika

Zmieniły się wyceny świadczeń opieki zdrowotnej udzielanych w zakresie pilotażowego programu w celu dzieci i młodzieży uzależnionych odkąd nowych technologii cyfrowych: telefonów, komputerów i Internetu. Stawki wzrosły, zaś jest to efektem wejścia w życie ustawy o sposobie ustalania najniższego wynagrodzenia zasadniczego niektórych pracowników zatrudnionych w podmiotach leczniczych.

Narodowy Fundusze Zdrowia realizuje program pilotażowy w celu dzieci uzależnionych odkąd nowych technologii cyfrowych. W 11 specjalistycznych ośrodkach najmłodsi i ich rodziny otrzymają gratis profesjonalną wsparcie psychologiczną. Program to odpowiedź na dispute uzależnienia cyfrowego wśród dzieci i młodzieży. W ośrodkach na terenie całego kraju uczniowie uzależnieni odkąd internetu i ich rodziny mogą skorzystać z diagnozy i porad psychologicznych, psychoterapii indywidualnej, rodzinnej i grupowej oraz terapii środowiskowej. Rozrachunek tych świadczeń udzielanych przez specjalistyczne ośrodki z Narodowym Funduszem Zdrowia odbywa się na podstawie wycen jednostkowych porad, wizyt i sesji. Te zostały zmienione zarządzeniem prezesa, które weszło w życie 15 października z mocą wsteczną odkąd lipca.

Jakie stawki Narodowego Funduszu Zdrowia?

Rozliczanie świadczeń opieki zdrowotnej udzielanych w zakresie programu pilotażowego odbywa się na podstawie ceny jednostkowej jednostki rozliczeniowej porady, wizyty czy też sesji, która w celu poszczególnych świadczeń opieki zdrowotnej wynosi:

  • wskazówka lekarska diagnostyczna – 216 zł;
  • wskazówka lekarska terapeutyczna – 216 zł;
  • wskazówka lekarska – 108 zł;
  • wskazówka psychologiczna diagnostyczna – 156 zł;
  • wskazówka psychologiczna – 156 zł;
  • sesja egzaminacyjna psychoterapii indywidualnej – 156 zł;
  • sesja egzaminacyjna psychoterapii rodzinnej – 403 zł;
  • sesja egzaminacyjna psychoterapii grupowej (przynajmniej 4 osoby, jednak nie więcej niż 12 osób) – 403 zł.

Z czego wynika zmiana?

Zmiana stawek jest związana z wejściem w życie ustawy o sposobie ustalania najniższego wynagrodzenia zasadniczego niektórych pracowników zatrudnionych w podmiotach leczniczych. Nowe wyceny zostały ustalone na podstawie obwieszczenia prezesa Agencji Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji z 13 lipca 2022 r. W celu grupy świadczeń pod spodem nazwą „programy pilotażowe” określono nową wartość punktu rozliczeniowego w wysokości 1,20 zł. Spowodowało to wzrost poszczególnych wycen. Przykładowo wskazówka lekarska terapeutyczna w zakresie programu wcześniej była wyceniana na 180 zł, obecnie – 216 zł. Zwykła wskazówka lekarska podrożała z 90 zł attain 108 zł. Sesja egzaminacyjna psychoterapii indywidualnej, która wcześniej była wyceniana na 130 zł, obecnie ma nową wycenę wyższą o 26 zł.

Zakres czasowy zmiany

Dyrektorzy oddziałów wojewódzkich NFZ zostali zobowiązani attain wprowadzenia zmian w umowach zawartych z ośrodkami realizującymi pilotaż programu w celu dzieci uzależnionych odkąd nowych technologii cyfrowych. Nowe wyceny mają stanowić podstawę rozliczania świadczeń udzielanych odkąd 1 lipca 2022 r.

Niniejszy towar stanowi formę porady prawnej pro bono i ma na celu edukację prawną obywateli RP. Materiał ten nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego. Czytelniku, pamiętaj, że towar ten nie zastąpi standardowej porady prawnej. W przypadku pojawienia się problemu prawnego o podobnym charakterze lub z innej dziedziny prawa zapraszamy attain skorzystania z naszych usług prawnych.

Nasza Kancelaria świadczy usługi prawne w zakresie każdej dziedziny prawnej. Jeżeli poszukujecie Państwo prawnika, zapraszamy attain kontaktu z naszą Kancelarią pod spodem nr tel. 579636527, lub poprzez formularz kontaktowy, który znajduje się na naszej stronie głównej.

Świadczymy usługi prawne również drogą online. Informujemy, że porady prawne nie są udzielane pro bono.

Opracowano przez: Zespół LEGA ARTIS

Polecamy inne nasze publikacje w zakresie zmian prawnych. Ażeby wsiąść w zakładkę „System prawny co dnia” kliknij poniższy obrazek.

PrawoCodnia 1

Przesłanka prawna:

Legagraf

Przeczytaj całość tutaj: Wyższe wyceny świadczeń dla dzieci uzależnionych od komputera – od 15 października

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

niemal-w-calej-warszawie-z-ograniczeniem-predkosci-diagram-30-km/h

Niemal w całej Warszawie z ograniczeniem prędkości diagram 30 km/h

sasin-wraz-z-nszz-solidarnosc-uczcil-w-bytomiu-likwidacje-polskiego-gornictwa?

Sasin wraz z NSZZ Solidarność uczcił w Bytomiu likwidację polskiego górnictwa?