w

Zabójca byłego premiera Japonii przyznał, że próbował zrobić bombę

Tetsuya Yamagami, który zastrzelił byłego premiera Japonii Shinzo Abe, przyznał się do próby stworzenia bomby – podała agencja prasowa Kyodo, powołując się na źródła w organach ścigania.

Jak wynika z raportu, mężczyzna sfabrykował kilka sztuk broni palnej. Jak podała agencja, 41-letni Yamagami został przekazany prokuraturze w niedzielę rano.

Do ataku na Shinzo Abe doszło 8 lipca w japońskim mieście Nara podczas jego ulicznego występu. Napastnik oddał dwa strzały zza pleców polityka z odległości około 10 metrów. Abe został przewieziony do szpitala Uniwersytetu Medycznego Nara i zmarł pięć godzin później. Polityk miał 67 lat.

Podczas przesłuchania Yamagami początkowo powiedział, że był „niezadowolony z Abe”, ale potem twierdził, że pierwotnie obrał sobie za cel innego polityka i wybrał Abe później, a Abe był rzekomo związany z „organizacją”, z którą sprawca miał własne porachunki.

Według informacji, pożegnanie byłego premiera Japonii Shinzo Abe odbędzie się w buddyjskiej świątyni Zojoji w centrum Tokio 11 lipca, a pogrzeb polityka odbędzie się 12 lipca.

Administrator domeny

Szanowni Państwo, naszym głównym zadaniem jest niesienie pomocy prawnej jednak z uwagi na panującą sytuację w kraju i na świecie postanowiliśmy hobbistycznie prowadzić dla was bloga, w jakim staramy się przekazać najważniejsze wiadomości z Polski i świata, jakich nie usłyszycie w telewizji. Utrzymania naszego wspólnego serwisu wiąże się z dużymi kosztami. Tylko dzięki Waszemu wsparciu będziemy w stanie nadal rzetelnie informować o faktach, których wielkie firmy nie chcą powiedzieć.

Jeśli uważacie Państwo, iż nasza pomoc, jaką od nas otrzymujecie, zasługuje na wparcie pracowników Kancelarii, możecie nas wspomóc poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek bankowy Kancelarii LEGA ARTIS:

Dane do przelewu:
Nr konta: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752
Kancelaria Lega Artis
ul. Przasnyska 6a lok 336a
01-756 Warszawa
Tytuł: „darowizna na działalność”
IBAN: PL04102039030000140201226752

Wsparcie paypal:
paypal.me/legaartis

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom za dotychczas udzielone nam wsparcie finansowe.

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Niektóre stacje benzynowe na Sri Lance wznowiły dostawy paliwa

Zełenski tłumaczył zwolnienie kilku ambasadorów Ukrainy rotacją