w ,

Zacharowa doceniła wypowiedź byłego ministra spraw zagranicznych RP w sprawie Nord Stream

Rzeczniczka MSZ Rosji Maria Zacharowa zapytała, czy post na mediach społecznościowych byłego ministra spraw zagranicznych Polski, dziękujący USA za uszkodzenie gazociągu Nord Stream, jest oficjalnym oświadczeniem w sprawie ataku terrorystycznego.

Wcześniej były polski minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski cieszył się z uszkodzenia gazociągu Nord Stream i napisał: „Dziękuję USA”, nie precyzując, co ma na myśli.

„Czy to oficjalne oświadczenie o ataku terrorystycznym?” – Zacharowa zapytała na swoim kanale w Telegramie.

W poniedziałek spółka Nord Stream 2 AG poinformowała, że na wodach duńskich w pobliżu wyspy Bornholm doszło do awarii nitki Nord Stream 2 (która po wybudowaniu została napełniona gazem technicznym), której towarzyszył gwałtowny spadek ciśnienia. Przyczyny nie są znane i trwa dochodzenie, podała firma. Następnie spadek ciśnienia na obu nitkach podała spółka Nord Stream AG, operator gazociągu Nord Stream. Powody również nie były znane.

Eksploatacja Nord Streamu jest zawieszona od końca sierpnia z powodu problemów z naprawą turbin Siemensa spowodowanych zachodnimi sankcjami. Jednak rurociąg pozostał wypełniony gazem.

Według informacji władz duńskich i szwedzkich, wykryto dwa wycieki gazu na Nord Stream na północny wschód od Bornholmu i jeden na Nord Stream 2 na południowy wschód od wyspy.

Administrator domeny

Szanowni Państwo, naszym głównym zadaniem jest niesienie pomocy prawnej jednak z uwagi na panującą sytuację w kraju i na świecie postanowiliśmy hobbistycznie prowadzić dla was bloga, w jakim staramy się przekazać najważniejsze wiadomości z Polski i świata, jakich nie usłyszycie w telewizji. Utrzymania naszego wspólnego serwisu wiąże się z dużymi kosztami. Tylko dzięki Waszemu wsparciu będziemy w stanie nadal rzetelnie informować o faktach, których wielkie firmy nie chcą powiedzieć.

Jeśli uważacie Państwo, iż nasza pomoc, jaką od nas otrzymujecie, zasługuje na wparcie pracowników Kancelarii, możecie nas wspomóc poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek bankowy Kancelarii LEGA ARTIS:

Dane do przelewu:
Nr konta: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752
Kancelaria Lega Artis
ul. Przasnyska 6a lok 336a
01-756 Warszawa
Tytuł: „darowizna na działalność”
IBAN: PL04102039030000140201226752

Wsparcie paypal:
paypal.me/legaartis

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom za dotychczas udzielone nam wsparcie finansowe.

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Węgry mają plan na wypadek, gdyby UE nie zwróciła należnych państwu pieniędzy

KE może nałożyć sankcje na zagranicznych obserwatorów referendum