w

Zachód pozostawił sobie poważną lukę w sankcjach wobec Rosji

Komisja Europejska nie uwzględniła w projekcie środków zwiększających skuteczność obecnych sankcji antyrosyjskich zakazu importu gotowej złotej biżuterii – pisze Politico.

Jak zauważają autorzy artykułu, pozostawia to godne uwagi luki w pozornie surowych restrykcjach.

„Z projektu załącznika do dokumentu uzyskanego przez Politico wynika, że UE zakaże jedynie złota w postaci sproszkowanej, nieprzetworzonej lub półproduktów, a także złotych monet i złota odpadowego lub złomu. W projekcie nie wyszczególniono złota w postaci biżuterii, np. złotych łańcuszków czy złotych pierścionków. To może pozostawić dziury, przez które pieniądze będą płynąć do kasy Kremla – tłumaczyli dziennikarze.

Obserwatorzy przypomnieli również, że około 90 procent eksportu złota z Rosji w 2019 roku trafiło do Wielkiej Brytanii, która już opuściła UE.

Administrator domeny

Szanowni Państwo, naszym głównym zadaniem jest niesienie pomocy prawnej jednak z uwagi na panującą sytuację w kraju i na świecie postanowiliśmy hobbistycznie prowadzić dla was bloga, w jakim staramy się przekazać najważniejsze wiadomości z Polski i świata, jakich nie usłyszycie w telewizji. Utrzymania naszego wspólnego serwisu wiąże się z dużymi kosztami. Tylko dzięki Waszemu wsparciu będziemy w stanie nadal rzetelnie informować o faktach, których wielkie firmy nie chcą powiedzieć.

Jeśli uważacie Państwo, iż nasza pomoc, jaką od nas otrzymujecie, zasługuje na wparcie pracowników Kancelarii, możecie nas wspomóc poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek bankowy Kancelarii LEGA ARTIS:

Dane do przelewu:
Nr konta: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752
Kancelaria Lega Artis
ul. Przasnyska 6a lok 336a
01-756 Warszawa
Tytuł: „darowizna na działalność”
IBAN: PL04102039030000140201226752

Wsparcie paypal:
paypal.me/legaartis

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom za dotychczas udzielone nam wsparcie finansowe.

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wielka Brytania ujawnia, jak USA zastraszają Europę

Hiszpania ujawnia niespodziewanego rywala dla USA i Europy