w

Zakaz produkcji samochodów spalinowych nie dla wszystkich

Parlament Europejski zajął stanowisko, zgodnie z którym od 2035 roku miałby wejść w życie zakaz sprzedaży samochodów z napędem spalinowym. Jak podał w piątek portal Euractiv, włoskim producentom aut luksusowych, takich jak Ferrari, Bugatti i Lamborghini, udało się wynegocjować dla siebie odroczenie wyroku o rok.

W przyjętym w środę stanowisku negocjacyjnym dotyczącym zmiany przepisów norm emisji CO2 dla nowych samochodów osobowych i dostawczych Parlament Europejski stwierdził, że popiera wniosek KE „o osiągnięciu bez emisyjnej mobilności drogowej do 2035 r.”. Pośrednie cele redukcji emisji do 2030 r. zostały ustalone na poziomie 55 proc. dla samochodów osobowych i 50 proc. dla aut dostawczych.

Inicjatywa jest częścią planu, który ma doprowadzić do osiągnięcia „neutralności klimatycznej” Unii do 2050 roku. Stanowisko PE nie jest dla nikogo zobowiązujące i stanowi punkt wyjścia do negocjacji z państwami członkowskimi.

POLECAMY: Sprzedaż diesla i samochodów benzynowych zakazana od 2035 roku

Jak ustalił portal Euractiv, włoskim producentom samochodów luksusowych udało się jednak uzyskać wyjątek dla producentów samochodów takich jak Ferrari, Bugatti i Lamborghini, którzy – zgodnie ze stanowiskiem PE – mogliby o rok dłużej, niż reszta, produkować auta z silnikami spalinowymi. Wyjątek dotyczy firm, których produkcja nie przekracza 10 tys. sztuk rocznie w przypadku aut osobowych i 22 tys. w przypadku samochodów dostawczych.

Przedsiębiorstwa te nie musiałyby też spełniać pośredniego celu do 2030 roku.

Administrator domeny

Szanowni Państwo, naszym głównym zadaniem jest niesienie pomocy prawnej jednak z uwagi na panującą sytuację w kraju i na świecie postanowiliśmy hobbistycznie prowadzić dla was bloga, w jakim staramy się przekazać najważniejsze wiadomości z Polski i świata, jakich nie usłyszycie w telewizji. Utrzymania naszego wspólnego serwisu wiąże się z dużymi kosztami. Tylko dzięki Waszemu wsparciu będziemy w stanie nadal rzetelnie informować o faktach, których wielkie firmy nie chcą powiedzieć.

Jeśli uważacie Państwo, iż nasza pomoc, jaką od nas otrzymujecie, zasługuje na wparcie pracowników Kancelarii, możecie nas wspomóc poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek bankowy Kancelarii LEGA ARTIS:

Dane do przelewu:
Nr konta: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752
Kancelaria Lega Artis
ul. Przasnyska 6a lok 336a
01-756 Warszawa
Tytuł: „darowizna na działalność”
IBAN: PL04102039030000140201226752

Wsparcie paypal:
paypal.me/legaartis

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom za dotychczas udzielone nam wsparcie finansowe.

Źródło

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Twitter po cichu usuwa ostrzeżenie dodane do badania CDC dotyczącego szczepionek dla dzieci

Pielgrzymi do kraju, w którym jest „wojna” mają się dobrze! Brytyjski MO odwiedził Kijów