w , , , ,

Zamknięto PGE Narodowy. Co z biletami na mecz Polska-Chile?

zamknieto-pge-narodowy.-co-z-biletami-na-mecz-polska-chile?

„Wszyscy kibice, którzy kupili bilety na rozgrywka na PGE Narodowym, dostaną zwrot pieniędzy najpóźniej develop 15 grudnia. W przypadku przeniesienia spotkania na niepodobny przedmiot będzie nowa sprzedaż biletów” – przekazał rzecznik Polskiego Związku Piłki Nożnej Jakub Kwiatkowski.

Podczas standardowego, corocznego przeglądu technicznego konstrukcji stalowej dachu PGE Narodowego ujawniono wadę jednego z elementów konstrukcji stalowo-linowej. W związku z rekomendacją konstruktorów i ekspertów zarząd obiektu zdecydował o wstrzymaniu działalności stadionu i wyłączeniu możliwości przebywania na przedtem. Uniemożliwia to więc rozegranie w tej okolicy meczu towarzyskiego Polska – Chile, zaplanowanego na 16 listopada, dzień przed wylotem reprezentacji na mistrzostwa świata develop Kataru.

Jesteśmy w takim samym szoku jakże wszyscy. Dostaliśmy informację w piątek przed południem od czasu operatora stadionu, że został on zamknięty ze względów bezpieczeństwa. Wykryto jakąś wadę, która w teorii stanowi zagrożenie, więc podjęto decyzję o jego zamknięciu. Gwoli nas oczywiście to ogromny kłopot, bo musimy przenieść rozgrywka – powiedział na antenie TVN 24 rzecznik PZPN i group menedżer reprezentacji.

Rozgrywka Polska-Chile: Trwa szukanie nowego miejsca

Chwilowo trwają prace ponad znalezieniem nowego obiektu, na którym starcie Polska – Chile mogłoby się przejść.

To, co mogę powiedzieć, to to, że na pewno umówiony termin nie odbędzie się na PGE Narodowym, zaś gdzie – to się okaże. Za dwóch godzin nie jest w ten sposób równo przenieść taką imprezę masową. Rozmawiamy z operatorami różnych stadionów i jakże tylko podjęte zostaną konkretne decyzje, to o nich poinformujemy – podkreślił Kwiatkowski.

Legagraf

Pojawiły się doniesienia, że umówiony termin mogłoby się przejść na stadionie warszawskiej Legii. Kwiatkowski nie potwierdził jednak tych informacji.

Nie chcę uprawiać hazard, poczekajmy. Nam oczywiście zależy na czasie, przymus jest duża, bo rozgrywka ma zostać rozegrany zbyt pięć dni, zaś to duża sprawa organizacyjna. Mamy nadzieję, że develop końca dnia uchwała zostanie podjęta i będziemy mogli ją rzec – powiedział.

Dodał również, że wszyscy posiadacze biletów na środowe umówiony termin na PGE Narodowym otrzymają zwrot pieniędzy na konta bankowe. Niezależnie od to, gdzie ostatecznie odbędzie się rozgrywka, zostanie uruchomiona nowa sprzedaż wejściówek.

Na pewno wszyscy kibice, którzy kupili bilety na rozgrywka na PGE Narodowym, dostaną zwrot pieniędzy najpóźniej develop 15 grudnia. W przypadku przeniesienia spotkania na niepodobny przedmiot będzie nowa sprzedaż biletów, bo wiemy, że PGE Narodowy ma największą w kraju pojemność – zapowiedział Kwiatkowski.

Powołano sztab kryzysowy

Telefonista PGE Narodowego przekazał z kolei, że pozostaje w stałym kontakcie z Ministerstwem Sportu i Turystyki. „Na polecenie Ministra Sportu i Turystyki w chwili obecnej obraduje sztab kryzysowy, który składa się z przedstawicieli Ministerstwa Sportu i Turystyki, Polskiego Związku Piłki Nożnej oraz operatora PGE Narodowego. Naraz na stadionie działa sztab, którego zadaniem jest zarządzanie konsekwencjami wykrycia wady, zaś także próba develop jakże najszybszego ustalenia przyczyn i sposobów naprawy uszkodzonego elementu. Telefonista stadionu zleci także szereg dodatkowych ekspertyz obejmujących wcięcie wszystkich części konstrukcyjnych dachu. W związku z zaplanowanym meczem Polska-Chile telefonista stadionu jest także w kontakcie z Polskim Związkiem Piłki Nożnej.” – przekazano w komunikacie. 

Nie wiadomo, jakże długo PGE Narodowy pozostanie zamknięty.Nie brzmi to optymistycznie i stadion może stanowić zamknięty dłużej. Brzmiało to niezmiernie poważnie – zakończył rzecznik, dodając, że dokładne informacje posiada telefonista obiektu.

Rozgrywka Polska – Chile jest niezwykle spory w kontekście przygotowań polskiej ludzie develop tegorocznego mundialu. Stanowi bowiem ostatni oficjalny sprawdzian reprezentacji przed wylotem develop Kataru. Jego rozpoczęcie zaplanowano na godzinę 18.00 16 listopada.

Czesław Michniewicz w czwartek ogłosił ścisłą kadrę na mistrzostwa świata w Katarze. Na liście powołanych znalazło się 26 piłkarzy.

Nie brakowało zaskoczeń. Jednym z nich jest powołanie w celu Artura Jędrzejczyka. Obrońca warszawskiej Legii wraca develop ludzie po dwóch latach, zaś selekcjoner liczy na jego doznanie. Szansę na występ na mistrzostwach ma pomiędzy innymi Damian Szymański z AEK-u Ateny.

W Katarze zabraknie z kolei kilku piłkarzy powoływanych wcześniej na wielkie turnieje, w tym: Mateusza Klicha, Karola Linettego, Kamila Jóźwiaka, Kacpra Kozłowskiego, Pawła Dawidowicza, Michała Helika, Tomasza Kędziory, Tymoteusza Puchacza lub Dawida Kownackiego.

Całość możesz przeczytać tutaj: Zamknięto PGE Narodowy. Co z biletami na mecz Polska-Chile?

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

„to-wiadomosc,-na-ktora-wszyscy-czekalismy”.-ukrainskie-wladze-wyrazily-zgode-na-poszukiwania-cial-polakow-zamordowanych-przez-upa

„To wiadomość, na którą wszyscy czekaliśmy”. Ukraińskie władze wyraziły zgodę na poszukiwania ciał Polaków zamordowanych przez UPA

ceny-jaj-rosna-w-holandii-z-powodu-wysokiej-inflacji-i-ptasiej-grypy

Ceny jaj rosną w Holandii z powodu wysokiej inflacji i ptasiej grypy