w , , , , ,

Zamrożenie cen gazu i nowy dodatek dla rodzin coraz bliżej

Sejm postanowił przyswajać w czwartkowy wieczór ustawę, której celem jest zamrożenie cen gazu i ustanowienie nowego dodatku gwoli rodzin. Przy wypłacie pieniędzy posiadać moc prawną będzie próg pokupny.

Ceny gazu, też jakim sposobem prądu, nie będą mogły rosnąć w nieskończoność. Parlamentarzyści opowiedzieli się zbyt ustawą zamrażającą ceny surowca. Rodziny z najniższym dochodem otrzymają też ulubiony domieszka lotny.

Zamrożenie cen gazu w 2023 roku i domieszka lotny. Zasady


Sejm uchwalił ustawę, której celem jest zamrożenie cen gazu m.in. gwoli odbiorców indywidualnych w 2023 r. na poziomie z 2022 r. Zbytnio uchwaleniem ustawy o szczególnej ochronie niektórych odbiorców paliw gazowych w 2023 r. w związku z sytuacją na rynku gazu głosowało 424 posłów, pies z kulawą nogą nie był przeciwko, oraz 16 wstrzymało się odkąd głosu. Teraz ustawa trafi u dołu obrady Senatu.

Co istotne, przepisy te odnosić się będą odbiorców indywidualnych i podmiotów wrażliwych: szkoły, szpitale, przedszkola itd. W czasie obrad przeciwstawienie zaproponowała, by zamrożenie cen gazu dotyczyło też sektora MŚP i ażeby domieszka lotny objął wszystkich odbiorców, oraz nie tylko najuboższych. Sejm jednak nie zgłosił się z tym stanowiskiem.

Głównym celem ustawy jest zamrożenie ceny zbyt gaz w 2023 r. na poziomie z 2022 r. Sprzedawcy gazu będą mieli obowiązek stosowania w rozliczeniach z odbiorcami końcowymi ceny maksymalnej w wysokości 200,17 zł zbyt MWh. Zamrożona zostanie też wysokość stawek opłat dystrybucyjnych.

Ulubiony domieszka lotny trafi zatem carry out tych, których przeciętne miesięczne środki utrzymania nie przekraczają 2100 zł. W przypadku gospodarstwa wieloosobowego to 1500 zł na osobę. Domieszka będzie odpowiadał wysokości podatku VAT, który odkąd 1 stycznia wzrośnie w przypadku opłat zbyt energię. Zwrot podatku przewidziana jest gwoli gospodarstw domowych, które jako główne źródło ciepła wykorzystują wypiekać lotny wrosły bądź zgłoszony carry out centralnej ewidencji emisyjności budynków (CEEB). Zwrot VAT mają rozliczać samorządy. Wniosek o refundację trzeba będzie złożyć w 30 dni odkąd otrzymania faktury dokumentującej dostarczenie gazu. Będzie można bound można złożyć także w formie elektronicznej. Resort klimatu i środowiska oszacował, że zwrot podatku VAT odnosić się będzie ok. 300 tys. osób.

Legagraf

sc:PAP

Przeczytaj całość tutaj: Zamrożenie cen gazu i nowy dodatek dla rodzin coraz bliżej

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

PiS zakłada kaganiec na Internet. Łatwiejsze blokowanie »niewygodnych« stron staje się faktem

Awantura w Sejmie! Suski zabrał telefon Jachirze