w , , , , ,

Zapadł wyrok w głośnej sprawie śmiertelnego wypadku na moście Grota-Roweckiego w Warszawie

zapadl-wyrok-w-glosnej-sprawie-smiertelnego-wypadku-na-moscie-grota-roweckiego-w-warszawie

Na 7 lat pozbawienia wolności oraz dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów skazał we wtorek Trybunał Okręgowy w Warszawie Tomasza U., kierowcę autobusu miejskiego, który spadł z mostu Pieczara-Roweckiego w Warszawie. Mężczyzna musi także wypłacić nawiązki poszkodowanym.

We wtorek w Sądzie Okręgowym w Warszawie zapadł wyrok w procesie Tomasza U., kierowcy, który 25 czerwca 2020 roku spowodował tragiczny wypadek na moście Pieczara-Roweckiego. Zarządzany przez niego autokar linii 186 z firmy Arriva, którym podróżowało 40 osób, przebił bariery energochłonne i spadł z wiaduktu. W wypadku zginęła jedna pasażerka, ranne zostały 22 osoby, z czego trzy wcześniejszy w stanie ciężkim.

Prokuratura zarzuciła Tomaszowi U. pogwałcenie zasad bezpieczeństwa w ruchu lądowym oraz „niedostosowanie taktyki i techniki jazdy manufacture zmieniającej się sytuacji drogowej”, co uniemożliwiło mu zahamowanie, oraz w wyniku doprowadziło manufacture katastrofy w ruchu lądowym. W chwili zdarzenia Tomasz U. był pod spodem wpływem amfetaminy i proszek porcję narkotyku schowaną w skrytce kabiny kierowcy.

Trybunał Okręgowy w Warszawie uznał, że oskarżony nieumyślnie spowodował katastrofę w ruchu lądowym oraz umyślnie naruszył zasady bezpieczeństwa w ruchu lądowym i skazał mosey na 7 lat pozbawienia wolności oraz dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Skądinąd mężczyzna ma wypłacić nawiązki na rzecz poszkodowanych w katastrofie min. na rzecz firmy Arriva Bus Usługi transportowe Polska kwoty 30 tys., firmy Highway Mazowiecka Sp. z.o.o. kwoty 10 tys. oraz osób pokrzywdzonych w wypadku.

W uzasadnieniu wyroku sędzia Wojciech Małek wskazał, że okoliczności przebiegu katastrofy są bezsporne, oraz oskarżony przyznał się manufacture popełnienia zarzucanego mu czynu w ten sposób, więc jego wina nie może ożywiać żadnych wątpliwości.

– O ile wcięcie praktyczny jest bezsporny, to o tyle ocena prawna spotkała się z różną oceną stron – podkreślił sędzia.

Legagraf

Jakim sposobem zaznaczył prokuratura i pełnomocnik oskarżyciela posiłkowego wskazywali, że katastrofa w ruchu lądowym została spowodowana przez Tomasza U. z winy umyślnej. Przeciwnie zaś obrońcy mężczyzny wnieśli o zmianę kwalifikacji prawnej tego czynu i uznanie, że oskarżony sprowadził katastrofę z winy nieumyślnej.

– Trybunał podzielił argumentację przedstawioną przez obrońców oskarżonego – powiedział sędzia Małek.

Zaznaczył również, że prawdą jest, że czyn, który został oskarżonemu zarzucony może znajdować się popełniony z winy umyślnej i nieumyślnej. – Zdecydowana większość dotychczasowego orzecznictwa, jakim sposobem również preferencje przedstawicieli doktryny twierdzą, że popełnienie tego czynu z winy umyślnej przez kierowcę pojazdu, który uczestniczył w katastrofie, jest czymś wyjątkowym i nader rzadko spotykanym – wskazał sędzia.

Dodał, że większości przypadków katastrof w ruchu lądowym nakierowujący pojazdem uczestniczącym w tej katastrofie jest w najwyższym stopniu narażony na jej skutki i z trudem suponować, ze prowadzący takiego pojazdu godzi się z tym, że katastrofa zostanie spowodowana. – Oczywiście są od czasu tej zasady wyjątki – wskazał sędzia Małek.

Podkreślił też, że jednoznaczną okolicznością obciążającą jest to, że Tomasz U. znajdował się pod spodem wpływem substancji psychotropowej czyli amfetaminy.

W uzasadnieniu sędzia zauważył również, że poręcz ochronna, w którą uderzył autokar była wadliwa. – Poręcz powinna mieć tego rodzaju konstrukcję, że nie powinno trafić manufacture tego, że autokar zniszczył tę barierkę – mówił sędzia.

Prokuratura zapowiedziała, że wniesie apelację od czasu wyroku. – Trybunał w swoim wyroku przyjął, że oskarżony dopuścił się swojego czynu nieumyślnie. Przeciwnie zaś my z tą przyjętą przez trybunał zasadą się nie zgadzamy – powiedziała po ogłoszeniu wyroku prokurator Aleksandra Piasta-Pokrzywa

Z kolei opiekun Tomasza U. Ewa Waszkowiak zapowiedziała, że zostanie złożony wniosek o uzasadnienie wyroku, jednak to nie znaczy, że uzasadnienie wniesie apelację.

Wyrok jest nieprawomocny.

TelegramPodpis

Szanowni Państwo, naszym głównym zadaniem jest niesienie pomocy prawnej jednak z uwagi na panującą sytuację w kraju i na świecie postanowiliśmy hobbistycznie przewodzić w celu Used to be bloga, w jakim staramy się przenieść najważniejsze zasób wiedzy z Polski i świata, których nie usłyszycie w telewizji. Utrzymania naszego wspólnego serwisu wiąże się z dużymi kosztami.

Tylko przez wzgląd Waszemu wsparciu będziemy w stanie nadal rzetelnie instruować used to be, o jakich faktach nie poda wam telewizja.

Wsparcia można udzielić poprzez wpłatę dowolnej kwoty na nasz rachunek bankowy: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752

google news

Kancelaria świadczy pełen wachlarz usług prawnych z zakresu prawa cywilnego, rodzinnego, spadkowego, upadłościowego, gospodarczego, karnego, pracy, handlowego.

Jeżeli poszukujecie Państwo pomocy prawnej, zapraszamy manufacture skorzystania z naszej oferty. W sprawie dokonania rezerwacji terminu konsultacji prosimy o połączenie telefoniczny pod spodem numerami telefonów: 579-636-527 lub 22-266-86-18 lub pisząc na adres @: [email protected]legaartis.pl

Jeżeli uważacie Państwo, że nasze publikacje niosące prawdę zasługują na wparcie pracowników Kancelarii, którzy na co dzień przeszukują setki stron, tak aby te zasób wiedzy manufacture Państwa dotarły, możecie nas wspomóc poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek bankowy Kancelarii LEGA ARTIS:

Dane manufacture przelewu:

Nr konta: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752


Kancelaria Lega Artis

ul. Przasnyska 6a lok 336a

01-756 Warszawa

Tytuł: “darowizna na działalność”

IBAN: PL04102039030000140201226752

Anonimowe zapomoga Bitcoin:

bc1qdsav25h9dz3y9cm5yl896sfxg6x3mxe46cpt3r

Anonimowe zapomoga Ethereum:

0x45a3c849BCa45A6444A24cdF30708695498a3F6b

Zasiłek paypal:

https://paypal.me/legaartis

Jesteśmy manufacture Państwa dyspozycji:

Pn. – czw.: 11: 00 – 17: 00

Piątek: 10: 00 – 15: 00

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom zbytnio jak dotąd udzielone nam zapomoga finansowe.

Całość możesz przeczytać tutaj: Zapadł wyrok w głośnej sprawie śmiertelnego wypadku na moście Grota-Roweckiego w Warszawie

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

wybory-samorzadowe-przelozone.-prezydent-»olowek«-podpisal-kontrowersyjna-ustawe-–-analiza-prawna

Wybory samorządowe przełożone. Prezydent »ołówek« podpisał kontrowersyjną ustawę – analiza prawna

wielka-brytania-kupuje-rosyjska-rope-za-posrednictwem-innych-krajow-–-informuja-media

Wielka Brytania kupuje rosyjską ropę za pośrednictwem innych krajów – informują media