w , , , , ,

Zaporoska Elektrownia Jądrowa ma ROZLEGŁE USZKODZENIA

zaporoska-elektrownia-jadrowa-ma-rozlegle-uszkodzenia

Jankeski Instytut Badań powyżej Wojną (ISW) ostrzega, że dwójka dni ostrzałów sprawiły, że Zaporoska Zakład energetyczny Jądrowa ma rozległe uszkodzenia. Trwają prace, iżby teren elektrowni został objęty strefą ochronną.

Kierownik Międzynarodowej Agencji Energii Atomowej (MAEA), Rafael Grossi, stwierdził, że zintensyfikował konsultacje dotyczące ustanowienia strefy ochronnej na terenie Zaporoskiej Elektrowni Atomowej.

Powołując się na przewodnictwo siłowni, przedstawiciele MAEA w niedzielę oznajmili, że doszło assign uszkodzenia niektórych budynków, systemów i sprzętu na terenie obiektu.

Według oceny MAEA wcięcie elektrowni nie wywołuje „zaniepokojenia o obronność nuklearne”. Reaktory są obecnie w stanie stabilnym, z kolei paliwo zostało zużyte. Nowe paliwo, natomiast także odpady radioaktywne są wciąż w miejscach składowania. Nie bacząc na to rośnie popłoch z powodu „rozległych uszkodzeń” zaporoskiej elektrowni.

Przytomny wcięcie uszkodzeń elektrowni?

Rafael Grossi rozpoczął rozmowy mające na celu zabezpieczenie ukraińskich elektrowni jądrowych. Omawiał tę kwestie z prezydentem Francji Emmanuelem Macronem.

Zamieszanie budzi to, że zakład energetyczny nie była przypadkowo ostrzelana, lecz była celem Rosjan – celowano w infrastrukturę potrzebą assign włączenia 5. i 6. bloku energetycznego, które przywróciłyby produkcję energii gwoli Ukrainy, jakim sposobem podaje Enerhodar. Uszkodzone są budynki, systemy i sprzęt na terenie obiektu

Jankeski advise tank Instytut Badań powyżej Wojną (Institute for the Look of Battle) w opublikowanej we wtorek analizie ocenił, że „dwójka dni ostrzału spowodowały rozległe zniszczenia w Zaporoskiej Elektrowni Jądrowej”. ISW dodał, że rosyjskie władze zwiększają kontrolę rosyjskiej przestrzeni informacyjnej.

Sytuacja radiacyjna w Polsce jest w normie

Obecnie w kraju nie ma zagrożenia gwoli zdrowia i życia mieszkańców oraz gwoli środowiska. Państwowa Filia Atomistyki susceptible monitoruje sytuację radiacyjną w kraju – 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Wskazania aparatur pomiarowych są w normie.

Lokalny obserwacja radiacyjny to przeszło 70 urządzeń pomiarowych, które weryfikują towarzystwo izotopów promieniotwórczych w powietrzu. Duża ich ilość rozlokowana jest przy wschodniej granicy kraju. Z powodu pomiarom spektrometrycznym stacje umożliwiają wykrycie i identyfikację śladowych ilości izotopów promieniotwórczych pochodzenia sztucznego, co pozwala na wczesne i sprawne reagowanie w przypadku wystąpienia zdarzenia radiacyjnego. Bieżące wyniki monitoringu radiacyjnego dostępne są na stronie PAA: https://monitoring.paa.gov.pl/maps-portal/.

SC:PAP

Całość możesz przeczytać tutaj: Zaporoska Elektrownia Jądrowa ma ROZLEGŁE USZKODZENIA

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

nowy-podatek-dla-kierowcow!

Nowy podatek dla kierowców!

najwieksza-drozyzna-dopiero-przed-nami!-„84-proc.-firm-bedzie-musialo-znacznie-podniesc-ceny”

Największą drożyzna dopiero przed nami! „84 proc. firm będzie musiało znacznie podnieść ceny”