w , , , , ,

Zapowiedziano nowy dodatek! Będzie jednak kryterium dochodowe

Premier oficjalnie ogłosił, że nowy dodatek dla Polaków będzie wprowadzony, jednak podkreślił, że prawdopodobnie nie będzie on dostępny dla wszystkich.

Zgodnie z wstępnymi planami, dodatek będzie uzależniony od progu dochodowego, co oznacza, że kluczowe będzie to, ile osoba lub rodzina zarabia. Również poinformowano, że wakacje kredytowe zostaną przedłużone. Wkrótce poznamy wszystkie szczegóły z tym związane.

Dodatek w kieszeni. Polacy będą ”złudnie” zadowoleni

Premier Mateusz Morawiecki ogłosił, że rząd planuje przedłużyć okres wakacji kredytowych o co najmniej pół roku, a być może nawet o rok. Jednakże, nowe zasady wakacji kredytowych będą się różnić od obecnie obowiązujących. Jeśli przedłużenie zostanie wprowadzone, będzie obowiązywało kryterium dochodowe, co oznacza, że możliwość zawieszenia spłaty raty kredytowej w danym miesiącu nie będzie dostępna dla wszystkich.

Szczegóły dotyczące tych zmian mają być ogłoszone podczas kolejnej konwencji partii Prawo i Sprawiedliwość, która odbędzie się w czerwcu. Premier zaznaczył jednak, że nie należy spodziewać się wycieków informacji na ten temat, ponieważ zespół pracujący nad tym projektem jest bardzo dyskretny. To prawdopodobnie nie jest jedyna propozycja i ważna zmiana dla Polaków, której dowiemy się za kilkanaście dni.

Banki nie przyjmują takiej zapowiedzi z entuzjazmem, ponieważ nie chcą, aby tego rodzaju formę „zapomogi” kontynuowano. Dla nich stanowi to znaczne obciążenie, zwłaszcza że Polacy chętnie korzystają z tej możliwości, a mówimy tutaj o miliardach złotych. W ubiegłym roku ponad milion gospodarstw domowych skorzystało z tej opcji. W tym roku również istnieje możliwość zawieszenia spłaty kredytu cztery razy w ciągu roku.

Ile oszczędności daje to Polakom?

W obliczu wysokich stóp procentowych i znacznego wzrostu rat kredytowych, wiele osób poszukuje sposobów na oszczędności. Dla wielu rodzin możliwość zawieszenia spłaty kredytu cztery razy w roku, na przykład w wysokości 2 tysięcy złotych, oznacza ogromne oszczędności. To daje około 8 tysięcy złotych, które można przeznaczyć na codzienne potrzeby, zwłaszcza w kontekście wysokich cen towarów i usług.

Choć raty kredytów mają powoli maleć pod koniec roku, nie można się oszukiwać, że będzie to znacząca zmiana. Podobnie będzie wyglądać sytuacja w 2024 roku. Należy również pamiętać, że minimalne wynagrodzenie oraz programy takie jak 500+ wpływają na wzrost inflacji, a nie na jej spadek. Dlatego dodatek w postaci wakacji kredytowych wydaje się być niezbędny dla wielu rodzin.

Lega artis aplikacja

Przeczytaj całość tutaj: Zapowiedziano nowy dodatek! Będzie jednak kryterium dochodowe

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

zmiany-w-przepisach-o-przeciwdzialaniu-przemocy-w-rodzinie-(domowej)

Zmiany w przepisach o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie (domowej)

program-800+-zostanie-wprowadzony-duzo-szybciej!-ogloszono,-kiedy-polacy-dostana-wiecej-pieniedzy

Program 800+ zostanie wprowadzony dużo szybciej! Ogłoszono, kiedy Polacy dostaną więcej pieniędzy