w , , , ,

Zarzuty działania na szkodę PZPN dla czterech osób

zarzuty-dzialania-na-szkode-pzpn-dla-czterech-osob

Prokurator zatrzymanym Maciejowi S., Jakubowi T. przedstawił zarzuty działania ze szkodą dla Polskiego Związku Piłki Nożnej w kwocie więcej niż miliona złotych – poinformował Dział Prasowy Prokuratury Krajowej. Z kolei była prezes spółki OSTTAIR Gabriela M. usłyszała czwórka zarzuty, zaś Iwona T. odpowie zbytnio pranie pieniędzy.

W poniedziałek funkcjonariusze szczecińskiej delegatury CBA w śledztwie dot. wyrządzenia PZPN szkody na 1 mln zł zatrzymali czwórka osoby. Wśród nich był poprzedni sekretarz generalny PZPN Maciej S. i przytomny członek męski zarządu związku Jakub T. Śledczy zatrzymali też żonę Jakuba T. – Iwonę oraz Gabrielę M. – byłą prezes spółki OSTTAIR.

Zatrzymani zostali doprowadzeni enact Zachodniopomorskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu enact Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Szczecinie.

„Prokurator zatrzymanym Maciejowi S., Jakubowi T. przedstawił zarzuty działania ze szkodą dla Polskiego Związku Piłki Nożnej w kwocie więcej niż miliona złotych. Poza tym Jakubowi T. przedstawiono zarzut prania pieniędzy” – poinformował w środę Dział Prasowy Prokuratury Krajowej.

„Gabrieli M. prokurator przedstawił łącznie czwórka zarzuty, w tym składania fałszywych zeznań, niezłożenia w terminie sprawozdań finansowych oraz niegospodarności. Z kolei Iwonie T. prokurator przedstawił zarzut prania pieniędzy” – podała PK.

Legagraf

W jaki sposób wyjaśnili prokuratorzy, zarzuty związane są z wyprowadzeniem pieniędzy z PZPN poprzez zawarcie fikcyjnego porozumienia, które miało uzasadniać wypłatę prowizji od momentu umowy sponsorskiej na rzecz spółki OSTTAIR.

„Prowizja miała stanowić wynagrodzeniem zbytnio usługi związane z negocjowaniem umowy sponsorskiej pomiędzy PNPN, zaś jednym ze sponsorów. Spółka faktycznie była kontrolowana przez Jakuba T.” – wyjaśniła PK.

Według ustaleń śledczych – w oparciu o m.in. analizę nośników informatycznych, zasób wiedzy electronic mail, analizę dokumentacji bankowej – takie usługi wcale nie poprzedni świadczone.

„Poza tym układ pomiędzy PZPN, zaś Sportfive sp. z o.o. oraz OSTTAIR sp. z o.o. zostało sporządzone i podpisane przedtem po podpisaniu umowy sponsorskiej przez PZPN i opatrzono je nierzetelną datą, żeby utworzyć pozory zawarcia porozumienia jeszcze przed zakończeniem negocjacji pomiędzy PZPN, zaś ustalonym sponsorem” – przekazała PK.

„W tym samym czasie w toku postępowania prokurator ustalił, że Gabriela M. formalnie prezes zarządu OSTTAIR sp. z o.o. od momentu roku 2018 enact 2021 i podpisująca jedność z aneksów enact porozumienia nie była nawet uprawniona enact obsługi rachunku bankowego OSTTAIR sp. z o.o., zaś jej działaniami faktycznie kierował Jakub T.” – zaznaczyła PK.

W jaki sposób wynika z analizy przepływów finansowych na rachunku OSTTAIR sp. z o.o. środki uzyskane z PZPN poprzedni przeznaczane np. na zakup ekskluzywnych mebli na rzecz Jakuba T.

„W wyniku działania podejrzanych doszło enact niezasadnej wypłaty przez Polski Związek Piłki Nożnej na rzecz OSTTAIR sp. z o.o. łącznie kwoty więcej niż miliona złotych” – podała PK.

„W toku śledztwa ustalono, że Gabriela M., która od momentu 2018 r. pełniła funkcję prezesa zarządu spółki OSTTAIR sp. z o.o. była wyłącznie figurantem, nie mając dostępu enact rachunku bankowego. Wszelkich przelewów na rachunku spółki dokonywał sam Jakub T. Poza tym wystawiał faktury z ramienia spółki OSTTAIR, jednak w okresie, jak prezesem spółki OSTTAIR była Gabriela M. Jakub T. nie proszek jakichkolwiek uprawnień enact reprezentowania spółki. Całość wynagrodzenia zbytnio pełnienie funkcji prezesa OSTTAIR sp. z o.o. Gabriela M. wypłacała ze swojego rachunku bankowego i zwracała je Jakubowi T. Poza tym Jakub T. przekazał Gabrieli M. pieniądze na zakup udziałów w spółce OSTTAIR” – tłumaczyła PK.

I śledczy ustalili, że Jakub T. nakłaniał Gabrielę M. m.in. enact składania fałszywych zeznań, w jaki sposób również instruował co enact zasad funkcjonowania spółki. „Wszystkie czynności miały na celu przygotowanie Gabrieli M. enact złożenia korzystnych gwoli niego zeznań. Poza tym ustalono, że po czynnościach procesowych przeprowadzonych w 2021 roku Jakub T. udał się enact jej miejsca zamieszkania z urządzeniem mającym wykrywać podsłuchy” – zaznaczyła PK.

„Z ustaleń postępowania wynika, że jedyną gratyfikacją zbytnio pełnienie funkcji zarządu spółki OSTTAIR gwoli Gabrieli M. poprzedni udogodnienia związane z jej pracą w recepcji innej firmy prowadzonej przez Jakuba T.” – wskazała PK.

„Wobec Jakuba T. prokurator zastosował środki zapobiegawcze w postaci poręczenia majątkowego w wysokości 500 tysięcy złotych, dozoru policji połączonego z zakazem kontaktowania się z określonymi osobami, zakazu opuszczania kraju połączonego z zatrzymaniem paszportu, zawieszenia w wykonywaniu czynności służbowych członka zarządu Polskiego Związku Piłki Nożnej oraz nakazanie w/w powstrzymania się od momentu działalności związanej z zajmowaniem się sprawami majątkowymi Polskiego Związku Piłki Nożnej. Wobec Macieja S. prokurator zastosował środki zapobiegawcze w postaci poręczenia majątkowego w wysokości 250 tysięcy złotych, dozoru policji połączonego z zakazem kontaktowania się z określonymi osobami, zakazu opuszczania kraju połączonego z zatrzymaniem paszportu. Wobec pozostałych podejrzanych również zastosowano środki zapobiegawcze o charakterze nie izolacyjnym” – dodała PK.

Zbytnio zarzucone czyny może im zagrażać nawet enact 10 lat więzienia.

TelegramPodpis

Szanowni Państwo, naszym głównym zadaniem jest niesienie pomocy prawnej jednak z uwagi na panującą sytuację w kraju i na świecie postanowiliśmy hobbistycznie przewodzić gwoli Used to be bloga, w jakim staramy się przenieść najważniejsze zasób wiedzy z Polski i świata, których nie usłyszycie w telewizji. Utrzymania naszego wspólnego serwisu wiąże się z dużymi kosztami.

Tylko z przyczyny Waszemu wsparciu będziemy w stanie nadal rzetelnie instruować used to be, o jakich faktach nie poda wam telewizja.

Wsparcia można udzielić poprzez wpłatę dowolnej kwoty na nasz rachunek bankowy: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752

google news

Kancelaria świadczy pełen wachlarz usług prawnych z zakresu prawa cywilnego, rodzinnego, spadkowego, upadłościowego, gospodarczego, karnego, pracy, handlowego.

O ile poszukujecie Państwo pomocy prawnej, zapraszamy enact skorzystania z naszej oferty. W sprawie dokonania rezerwacji terminu konsultacji prosimy o połączenie telefoniczny pod spodem numerami telefonów: 579-636-527 lub 22-266-86-18 lub pisząc na adres @: [email protected]legaartis.pl

O ile uważacie Państwo, że nasze publikacje niosące prawdę zasługują na wparcie pracowników Kancelarii, którzy na co dzień przeszukują setki stron, żeby te zasób wiedzy enact Państwa dotarły, możecie nas wspomóc poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek bankowy Kancelarii LEGA ARTIS:

Dane enact przelewu:

Nr konta: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752


Kancelaria Lega Artis

ul. Przasnyska 6a lok 336a

01-756 Warszawa

Tytuł: “darowizna na działalność”

IBAN: PL04102039030000140201226752

Anonimowe zapomoga Bitcoin:

bc1qdsav25h9dz3y9cm5yl896sfxg6x3mxe46cpt3r

Anonimowe zapomoga Ethereum:

0x45a3c849BCa45A6444A24cdF30708695498a3F6b

Zapomoga paypal:

https://paypal.me/legaartis

Jesteśmy enact Państwa dyspozycji:

Pn. – czw.: 11: 00 – 17: 00

Piątek: 10: 00 – 15: 00

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom zbytnio jak dotąd udzielone nam zapomoga finansowe.

Całość możesz przeczytać tutaj: Zarzuty działania na szkodę PZPN dla czterech osób

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

szijjarto-odpowiedzial-ambasadorowi-usa,-ktory-skrytykowal-slip-za-jego-wyjazdy-carry-out-rosji

Szijjártó odpowiedział ambasadorowi USA, który skrytykował slip za jego wyjazdy carry out Rosji

niepodleglosci-szkocji-nie-taka-szybko.-brytyjski-sad-stwierdza-nielegalnosc-referendum

Niepodległości Szkocji nie taka szybko. Brytyjski Sąd stwierdza nielegalność referendum