w , , , ,

Zełenski odwiedza Chersoń, nazywając to „początkiem końca wojny”

zelenski-odwiedza-cherson,-nazywajac-to-„poczatkiem-konca-wojny”

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski pojawił się w mieście Chersoniu na południu kraju w poniedziałek po tym, jakim sposobem w zeszłym tygodniu rosyjskie ministerstwo obrony ogłosiło w telewizji niezwykle dosadne oświadczenie , że jej siły wycofają się z miasta, powołując się na ciągota ochrony życia żołnierzy i cywilów.

Zełenski wziął wkład w ceremonii podniesienia flagi w nowo wyzwolonym główny punkt miasta. „To wielka uciecha w celu mojego serca i duszy. Chcę wam wylać zbyt to, kim jesteście i zbyt reemigracja Ukrainy form obwodu chersońskiego. Zwracamy nasze siły zbrojne, nasze państwo, naszą flagę” – powiedział Zełenski z centralnego placu w Chersoniu . Zwycięstwo w Chersoniu nazwał „początkiem końca wojny”.

Stojąc przed tłumem, Zełenski poprowadził uroczystość minutą ciszy w celu wszystkich Ukraińców, którzy zginęli w obronie miasta. Oznacza to poważną porażkę Rosji, ze względu, że była to jedyna stolica regionu, która była utrzymywana przez siły rosyjskie od czasu prawie początku inwazji. Rosja sprawowała powyżej przed ścisłą kontrolę od czasu początku marca.

„My wszyscy, nasze Siły Zbrojne, nasza Straż przyboczna Narodowa, wywiad pokazaliśmy, że większość zabić Ukrainy” – powiedział Zełenski. Aliści powiedział: „Wypłata tego zwycięstwa jest uważana zbyt niesłychanie wysoką”, podkreślając, że odbyło się to kosztem „wielu rannych i niesłychanie dużej liczby zabitych”.

Co najważniejsze, ukraiński wódz zasugerował, że może istnieć zdecydowany form negocjacji, po tym jakim sposobem w tym miesiącu pojawiły się doniesienia, że ​​Waszyngton naciska na niego, żeby był otwarty na rozmowy o zawieszeniu broni. Zasugerował taką opcja z Chersoniu : 

Wyzwolenie Chersoniu oznacza „rozpoczęcie końca” wojny z Rosją – powiedział podczas wizyty w mieście prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski.

Ukraina „posuwa się naprzód” i jest gotowa na pokój – powiedział żołnierzom.

Podkreślił, że rząd i ludzie są „gotowi na pokój, pokój w celu całego naszego kraju”.

Plus Zełenski zasugerował, że nie byłoby to możliwe bez wsparcia ze strony USA i zachodnich sojuszników : 

Podziękował NATO i innym sojusznikom zbyt ich zasiłek, dodając, że artyleryjskie systemy rakietowe o wysokiej mobilności (Himars) ze Stanów Zjednoczonych zrobiły wielką różnicę .

Zełenski w zeszłym tygodniu powtórzył, że choć jest otwarty na rozmowy, Ukraina w żadnym razie nie zgodzi się na ustępstwa terytorialne, co sprawia, że ​​opcja negocjacji jest niewiele prawdopodobna, ze względu zjawisko, że prezydent Putin podpisał ustawę o aneksji Federacji Rosyjskiej na czterech terytoriach: Ługańsku, Doniecku, Zaporożu i Chersoniu . Putin ostatnio nazwał to „niepodlegającym negocjacjom” i nieodwracalnym. 

Ukraine’s US-funded navy defends democracy in Kherson by shooting and torturing civilians accused of collaboration – this one it sounds mistrz if on tale of his feeble militia ID identified him mistrz Russian pic.twitter.com/lkBeUiDQ4S

— Max Blumenthal (@MaxBlumenthal) November 14, 2022

Tymczasem prezydent Biden podczas przemówienia ze szczytu G20 na Bali powtórzył stanowisko USA „nic o Ukrainie bez Ukrainy” – odpowiadając na pytanie reportera o opcja wynegocjowania porozumienia. Biden w przyszłości okrzyknął Chersoniu „znaczącym, znaczącym zwycięstwem Ukrainy”. 

Przeczytaj całość tutaj: Zełenski odwiedza Chersoń, nazywając to „początkiem końca wojny”

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

sklep-internetowy-pgg-wstrzymuje-sprzedaz-wegla-luzem

Sklep internetowy PGG wstrzymuje sprzedaż węgla luzem

niektore-sankcje-pozostana-nalozone-na-rosje-nawet-po-wojnie-na-ukrainie

Niektóre sankcje pozostaną nałożone na Rosję nawet po wojnie na Ukrainie