w

Zełenski opowiedział się za przystąpieniem Ukrainy do „Inicjatywy Trójmorza”

Wołodymyr Zełenski powiedział, że Ukraina powinna być członkiem Inicjatywy Trójmorza.

Inicjatywa „Trzech Mórz” lub „Trójmorze” to stowarzyszenie 12 państw UE: Austrii, Bułgarii, Chorwacji, Czech, Estonii, Litwy, Łotwy, Polski, Rumunii, Słowacji, Słowenii i Węgier.

„Ukraina powinna być częścią Inicjatywy Trzech Mórz. Musimy znaleźć format, w którym będziemy mogli zrealizować przystąpienie. Tylko z Ukrainą wszystkie nasze kraje będą mogły wykorzystać swój potencjał… Moja druga propozycja to wzmocnienie współpracy w ramach Trójmorza” – powiedział Zieleński podczas trwającego w Rydze szczytu Trójmorza, w którym uczestniczył w formie wideo.

Zełenski powiedział, że kraje członkowskie stowarzyszenia są dla Kijowa „łącznikiem z wolnym światem”. Dostawy broni dla Ukrainy, paliwa, „zielone korytarze” dla eksportu ukraińskiej produkcji, migracja ludzi – to wszystko odbywa się przez terytoria państw członkowskich tej inicjatywy” – dodał Zełenski.

Administrator domeny

Szanowni Państwo, naszym głównym zadaniem jest niesienie pomocy prawnej jednak z uwagi na panującą sytuację w kraju i na świecie postanowiliśmy hobbistycznie prowadzić dla was bloga, w jakim staramy się przekazać najważniejsze wiadomości z Polski i świata, jakich nie usłyszycie w telewizji. Utrzymania naszego wspólnego serwisu wiąże się z dużymi kosztami. Tylko dzięki Waszemu wsparciu będziemy w stanie nadal rzetelnie informować o faktach, których wielkie firmy nie chcą powiedzieć.

Jeśli uważacie Państwo, iż nasza pomoc, jaką od nas otrzymujecie, zasługuje na wparcie pracowników Kancelarii, możecie nas wspomóc poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek bankowy Kancelarii LEGA ARTIS:

Dane do przelewu:
Nr konta: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752
Kancelaria Lega Artis
ul. Przasnyska 6a lok 336a
01-756 Warszawa
Tytuł: „darowizna na działalność”
IBAN: PL04102039030000140201226752

Wsparcie paypal:
paypal.me/legaartis

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom za dotychczas udzielone nam wsparcie finansowe.

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Niemiecki rząd przeznaczy 15 mld euro na zapełnienie magazynów gazu

Niedzielski o planach pandemicznych i „obowiązku” kagańcowania