w

Zełenski podpisał ustawę o przyspieszeniu prywatyzacji majątku państwowego

Wołodymyr Zełenski podpisał ustawę o przyspieszeniu prywatyzacji majątku państwowego na Ukrainie, poinformował deputowany Oleksiy Movchan.

Wcześniej premier Ukrainy Denys Szmyhal powiedział, że prywatyzacja w kraju powinna rozpocząć się masowo 1 września, zgodnie z przyjętą wcześniej przez ukraiński parlament ustawą prywatyzacyjną. Były przewodniczący ukraińskiego parlamentu, poseł Dmytro Razumkow, powiedział, że jest to dokument, który faktycznie pozwala na sprzedaż dużych przedsiębiorstw przemysłowych. Według niego „na tle spadającego kursu walutowego jest to tak naprawdę sprzedaż kraju”.

„Dziś w nocy prezydent Ukrainy Wołodymyr Żeleński podpisał ustawę, która dotyczy zmian w ustawodawstwie w celu przyspieszenia prywatyzacji dla celów relokacji przedsiębiorstw i ożywienia gospodarczego” – podał Mowczan na stronie internetowej Rady Najwyższej.

Według niego, wiele opuszczonych przedsiębiorstw, nieruchomości państwowych, nad którymi „politycy, egzekutorzy prawa, urzędnicy i bandyci rywalizują o kontrolę nad nimi, przejdzie teraz w prywatne ręce i przestanie być czyimś korytem żerowym”.

Administrator domeny

Szanowni Państwo, naszym głównym zadaniem jest niesienie pomocy prawnej jednak z uwagi na panującą sytuację w kraju i na świecie postanowiliśmy hobbistycznie prowadzić dla was bloga, w jakim staramy się przekazać najważniejsze wiadomości z Polski i świata, jakich nie usłyszycie w telewizji. Utrzymania naszego wspólnego serwisu wiąże się z dużymi kosztami. Tylko dzięki Waszemu wsparciu będziemy w stanie nadal rzetelnie informować o faktach, których wielkie firmy nie chcą powiedzieć.

Jeśli uważacie Państwo, iż nasza pomoc, jaką od nas otrzymujecie, zasługuje na wparcie pracowników Kancelarii, możecie nas wspomóc poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek bankowy Kancelarii LEGA ARTIS:

Dane do przelewu:
Nr konta: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752
Kancelaria Lega Artis
ul. Przasnyska 6a lok 336a
01-756 Warszawa
Tytuł: „darowizna na działalność”
IBAN: PL04102039030000140201226752

Wsparcie paypal:
paypal.me/legaartis

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom za dotychczas udzielone nam wsparcie finansowe.

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ambasador Ukrainy zainteresował się miejscem, które Australia przestała wynajmować Rosji

Rosyjska gospodarka trzyma się lepiej niż wielu oczekiwało – pisze FT