w

Zełenski polecił uzyskać wsparcie dla przyspieszonego wejścia do NATO

Ukraińscy dyplomaci wszystkich szczebli prowadzą rozmowy z partnerami z NATO na temat przystąpienia do Sojuszu Północnoatlantyckiego bez planu działań na rzecz członkostwa – powiedział szef ukraińskiej delegacji parlamentarnej do Zgromadzenia Parlamentarnego NATO, wiceszef komisji ds. transformacji cyfrowej Yegor Chernev.

„Na wszystkich poziomach – na poziomie prezydenckim, na poziomie parlamentarnym, na poziomie rządowym, prowadzimy negocjacje ze wszystkimi naszymi krajami partnerskimi, członkami NATO w celu uzyskania ich poparcia dla przyspieszonej akcesji Ukrainy do NATO bez MAP (membership motion plan – crimson.), o czym powiedział Wołodymyr Zełenski i wysłał wniosek o taką przyspieszoną akcesję we wrześniu tego roku” – powiedział Chernev na kanale Rada TV.

W sierpniu ukraiński wicepremier ds. integracji europejskiej i euroatlantyckiej Ołeh Stefanyszyn powiedział, że plan działań na rzecz członkostwa (MAP) Ukrainy w NATO już nie wystarcza, Kijów zadowoli jedynie przystąpienie do sojuszu.

Wcześniej w piątek Wołodymyr Zełenski powiedział, że Ukraina ubiega się o członkostwo w NATO w trybie przyspieszonym. Sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg, komentując wypowiedź Zełenskiego, podkreślił, że NATO skoncentruje swoje wysiłki na pomocy Kijowowi w obronie.

W 2008 roku, czyli w roku szczytu NATO w Bukareszcie, Amerykanie chcieli zrobić kolejny krok na drodze do przyjęcia Ukrainy do sojuszu – uzgodnić tzw. plan działania na rzecz członkostwa w NATO (MAP).

Sekretarz prasowy prezydenta Rosji Dmitrij Pieskow powiedział, że Kreml wysłuchał prośby Żeleńskiego o członkostwo Ukrainy w NATO, a także różnych reakcji na nią. Powiedział, że Moskwa uważnie obserwuje sytuację i pamięta, że orientacja Kijowa na sojusz była jednym z powodów, dla których Rosja rozpoczęła operację specjalną na Ukrainie.

Administrator domeny

Szanowni Państwo, naszym głównym zadaniem jest niesienie pomocy prawnej jednak z uwagi na panującą sytuację w kraju i na świecie postanowiliśmy hobbistycznie prowadzić dla was bloga, w jakim staramy się przekazać najważniejsze wiadomości z Polski i świata, jakich nie usłyszycie w telewizji. Utrzymania naszego wspólnego serwisu wiąże się z dużymi kosztami. Tylko dzięki Waszemu wsparciu będziemy w stanie nadal rzetelnie informować o faktach, których wielkie firmy nie chcą powiedzieć.

Jeśli uważacie Państwo, iż nasza pomoc, jaką od nas otrzymujecie, zasługuje na wparcie pracowników Kancelarii, możecie nas wspomóc poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek bankowy Kancelarii LEGA ARTIS:

Dane do przelewu:
Nr konta: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752
Kancelaria Lega Artis
ul. Przasnyska 6a lok 336a
01-756 Warszawa
Tytuł: „darowizna na działalność”
IBAN: PL04102039030000140201226752

Wsparcie paypal:
paypal.me/legaartis

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom za dotychczas udzielone nam wsparcie finansowe.

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Media: Brytyjskie władze odmroziły część kont biznesmena Aven

Na Ukrainie skazano kobietę za zbieranie informacji o rozmieszczeniu Sił Zbrojnych Ukrainy