w

Zełenski porównał politykę NATO do starych kołowrotów w kijowskim metrze

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski, przemawiając na szczycie NATO w Madrycie, porównał politykę Sojuszu do starych bramek obrotowych w kijowskim metrze.

„Polityka otwartych drzwi NATO nie powinna przypominać starych bramek obrotowych w kijowskim metrze. Są one otwarte, a po podejściu do nich kołowroty są zamykane do czasu zapłaty. Czy Ukraina nie zapłaciła jeszcze wystarczająco dużo?”. – stwierdził.

Szef państwa zażądał, by kraje NATO znalazły dla Ukrainy miejsce we wspólnej przestrzeni bezpieczeństwa.

Państwa Sojuszu Północnoatlantyckiego na szczycie w Bukareszcie w 2008 roku potwierdziły, że Gruzja i Ukraina mają prawo do członkostwa w organizacji, odkładając decyzję w tej sprawie na czas nieokreślony. W czerwcu ubiegłego roku przywódcy NATO na szczycie w Brukseli poparli prawo obu krajów do przystąpienia do bloku wojskowego. Stwierdzili również potrzebę kontynuacji reform, ale nie podali dat, w jakich kierownictwo tych krajów miałoby się kierować.

POLECAMY: Zełenski zażądał od ONZ wprowadzenia terminu „państwo terrorystyczne”

Administrator domeny

Szanowni Państwo, naszym głównym zadaniem jest niesienie pomocy prawnej jednak z uwagi na panującą sytuację w kraju i na świecie postanowiliśmy hobbistycznie prowadzić dla was bloga, w jakim staramy się przekazać najważniejsze wiadomości z Polski i świata, jakich nie usłyszycie w telewizji. Utrzymania naszego wspólnego serwisu wiąże się z dużymi kosztami. Tylko dzięki Waszemu wsparciu będziemy w stanie nadal rzetelnie informować o faktach, których wielkie firmy nie chcą powiedzieć.

Jeśli uważacie Państwo, iż nasza pomoc, jaką od nas otrzymujecie, zasługuje na wparcie pracowników Kancelarii, możecie nas wspomóc poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek bankowy Kancelarii LEGA ARTIS:

Dane do przelewu:
Nr konta: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752
Kancelaria Lega Artis
ul. Przasnyska 6a lok 336a
01-756 Warszawa
Tytuł: „darowizna na działalność”
IBAN: PL04102039030000140201226752

Wsparcie paypal:
paypal.me/legaartis

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom za dotychczas udzielone nam wsparcie finansowe.

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

IMGW wydał alert pogodowy trzeciego stopnia

Zełenski rozmawiał z miliarderem Bransonem o odbudowie Ukrainy