w

Zełenski potępił decyzję Kanady o zwrocie turbiny dla Nord Stream

Wołodymyr Zełenski uznał decyzję Kanady o zwróceniu Niemcom turbiny dla gazociągu Nord Stream za „absolutnie nie do przyjęcia”.

Wcześniej minister zasobów naturalnych Kanady Jonathan Wilkinson powiedział, że Kanada na prośbę Niemiec zwróci naprawione turbiny dla Nord Streamu mimo sankcji. Decyzję Kanady poparły również Stany Zjednoczone: Departament Stanu stwierdził, że takie wyłączenie z reżimu sankcji pozwoliłoby Europie na odtworzenie rezerw gazu. Jednocześnie ukraińskie MSZ wezwało Ottawę do ponownego rozważenia tej decyzji i wezwało chargé d’affaires Kanady.

„Ministerstwo Spraw Zagranicznych musiało wezwać przedstawiciela Kanady do naszego kraju w związku z całkowicie niedopuszczalnym wyłączeniem z reżimu sankcji wobec Rosji. Nie chodzi tu tylko o jakąś turbinę do budowy gazociągu Nord Stream, której Kanada nie powinna mieć, a jednak zdecydowała się faktycznie przekazać Rosji. Chodzi o ogólne zasady” – powiedział Zełenski w wiadomości wideo, która została opublikowana na jego kanale Telegram.

Zelensky zasugerował również, że wyjątki od antyrosyjskich sankcji mogłyby rzekomo być niebezpieczne „nie tylko dla Ukrainy, ale dla wszystkich krajów demokratycznego świata.”

Gazprom poinformował w połowie czerwca, że może dostarczyć do Nord Streamu tylko 67 mln m sześc. gazu dziennie, wobec docelowych 167 mln m sześc. Firma przypisała to wyczerpaniu okresu międzynaprawczego zespołów sprężarek gazu (GCU), opóźnieniom niemieckiego Siemensa, który nie może zwrócić GCU z kanadyjskiej fabryki z powodu kanadyjskich sankcji wobec Rosji, oraz zidentyfikowanym problemom technicznym z silnikami.

Administrator domeny

Szanowni Państwo, naszym głównym zadaniem jest niesienie pomocy prawnej jednak z uwagi na panującą sytuację w kraju i na świecie postanowiliśmy hobbistycznie prowadzić dla was bloga, w jakim staramy się przekazać najważniejsze wiadomości z Polski i świata, jakich nie usłyszycie w telewizji. Utrzymania naszego wspólnego serwisu wiąże się z dużymi kosztami. Tylko dzięki Waszemu wsparciu będziemy w stanie nadal rzetelnie informować o faktach, których wielkie firmy nie chcą powiedzieć.

Jeśli uważacie Państwo, iż nasza pomoc, jaką od nas otrzymujecie, zasługuje na wparcie pracowników Kancelarii, możecie nas wspomóc poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek bankowy Kancelarii LEGA ARTIS:

Dane do przelewu:
Nr konta: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752
Kancelaria Lega Artis
ul. Przasnyska 6a lok 336a
01-756 Warszawa
Tytuł: „darowizna na działalność”
IBAN: PL04102039030000140201226752

Wsparcie paypal:
paypal.me/legaartis

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom za dotychczas udzielone nam wsparcie finansowe.

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  1. Ten kacykowaty dyktator z kijowa coś śmie żądać, potępiać? niesłychane.
    Nie pomagam Ukraińcom dopóki nie nauczą się słowa PRZEPRASZAM za czyny swych ojców i dziadów

Ceny materiałów budowalnych poszybowały w mocno górę

KE wzywa do przygotowania się na napływ migrantów z powodu kryzysu żywnościowego