w

Zełenski potwierdza kapitulację 2500 żołnierzy z Azowstalu

Pół miesiąca później Wołodymyr Zełenski przyznał, że około 2500 ukraińskich żołnierzy z hutniczej huty Azowstal w Mariupolu poddało się rosyjskim siłom zbrojnym, donosi ukraińska gazeta Strana.ua.

„Wołodymyr Żeleński potwierdził, że około 2500 ukraińskich żołnierzy z Azowstal jest przetrzymywanych w niewoli rosyjskiej” – napisano na kanale Telegram. Według prezydenta, kwestią wymiany więźniów zajmuje się główna dyrekcja wywiadu ukraińskiego Ministerstwa Obrony.

„Na jego podstawie został utworzony specjalny wspólny organ. Niestety, jeńcy znajdują się w rękach Federacji Rosyjskiej” – czytamy w publikacji, w której cytowany jest Zełenski.

POLECAMY: Francuzi żądają kary dożywotniego więzienia dla Zełenskiego

Ostatni bojownicy Azowa, ukrywający się na terenie huty żelaza i stali Azovstal w Mariupolu, poddali się 20 maja. W sumie, jak podaje rosyjskie Ministerstwo Obrony, od 16 maja broń złożyło i poddało się ponad 2400 nazistów z pułku Azow i ukraińskich wojskowych, którzy przez około miesiąc byli zablokowani na terenie zakładów.

Administrator domeny

Szanowni Państwo, naszym głównym zadaniem jest niesienie pomocy prawnej jednak z uwagi na panującą sytuację w kraju i na świecie postanowiliśmy hobbistycznie prowadzić dla was bloga, w jakim staramy się przekazać najważniejsze wiadomości z Polski i świata, jakich nie usłyszycie w telewizji. Utrzymania naszego wspólnego serwisu wiąże się z dużymi kosztami. Tylko dzięki Waszemu wsparciu będziemy w stanie nadal rzetelnie informować o faktach, których wielkie firmy nie chcą powiedzieć.

Jeśli uważacie Państwo, iż nasza pomoc, jaką od nas otrzymujecie, zasługuje na wparcie pracowników Kancelarii, możecie nas wspomóc poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek bankowy Kancelarii LEGA ARTIS:

Dane do przelewu:
Nr konta: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752
Kancelaria Lega Artis
ul. Przasnyska 6a lok 336a
01-756 Warszawa
Tytuł: „darowizna na działalność”
IBAN: PL04102039030000140201226752

Wsparcie paypal:
paypal.me/legaartis

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom za dotychczas udzielone nam wsparcie finansowe.

LA

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Covid NOP-Daten aus aller Welt

Zelensky confirms surrender of 2,500 troops from Azovstal