w

Zełenski pozbawił ukraińskiego łyżwiarza figurowego stypendiów za udział w rosyjskim show

Wołodymyr Zełenski pozbawił ukraińskiego łyżwiarza figurowego, mistrza XVI Zimowych Igrzysk Olimpijskich Wiktora Petrenkę, stypendium za występ w lodowym show w Soczi – poinformowało jego biuro.

Wcześniej Narodowy Komitet Olimpijski Ukrainy potępił występ Petrenki na lodowym show Tatiany Nawki „Alyonka Tsvetochok”, które odbywa się obecnie w Soczi. Ukraińska Federacja Łyżwiarstwa Figurowego (UFFC) poinformowała, że wydaliła go ze swojego członkostwa. Mistrz olimpijski z 1992 roku pełni rolę ojca Nastenki, bohaterki serialu, granej w lipcu przez mistrzynię olimpijską Kamilę Valievą.

„Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski pozbawił stypendium ukraińskiego łyżwiarza figurowego Wiktora Petrenkę, mistrza XVI Zimowych Igrzysk Olimpijskich w łyżwiarstwie figurowym. Głowa państwa podpisała odpowiedni dekret nr 567/2022. W lipcu tego roku sportowiec wystąpił na pokazie lodowym „Szkarłatny kwiat” w Soczi, mimo brutalnej wojny rozpętanej przez Federację Rosyjską przeciwko Ukrainie” – poinformowało biuro Zełenskiego w oświadczeniu na swojej stronie internetowej.

Według biura Zełenskiego, oświadczenie o pozbawieniu Petrenki stypendium państwowego zostało złożone w Ministerstwie Młodzieży i Sportu przez UVFK. Ponadto, według urzędu, ukraińska łyżwiarka figurowa przestała uczestniczyć w procesie edukacyjno-treningowym, szkoląc zawodników dla reprezentacji narodowych w sportach olimpijskich.

Petrenko, lat 53, pochodzi z Odessy, a obecnie mieszka w USA. W 1992 roku został złotym medalistą Igrzysk w Albertville jako członek drużyny kombinowanej (CIS). Jest również brązowym medalistą Igrzysk Olimpijskich w Calgary w 1988 roku jako członek drużyny ZSRR. Wcześniej był wiceprezesem Ukraińskiej Federacji Łyżwiarstwa Figurowego, ale w momencie publikacji ta informacja została usunięta z oficjalnej strony organizacji.

Administrator domeny

Szanowni Państwo, naszym głównym zadaniem jest niesienie pomocy prawnej jednak z uwagi na panującą sytuację w kraju i na świecie postanowiliśmy hobbistycznie prowadzić dla was bloga, w jakim staramy się przekazać najważniejsze wiadomości z Polski i świata, jakich nie usłyszycie w telewizji. Utrzymania naszego wspólnego serwisu wiąże się z dużymi kosztami. Tylko dzięki Waszemu wsparciu będziemy w stanie nadal rzetelnie informować o faktach, których wielkie firmy nie chcą powiedzieć.

Jeśli uważacie Państwo, iż nasza pomoc, jaką od nas otrzymujecie, zasługuje na wparcie pracowników Kancelarii, możecie nas wspomóc poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek bankowy Kancelarii LEGA ARTIS:

Dane do przelewu:
Nr konta: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752
Kancelaria Lega Artis
ul. Przasnyska 6a lok 336a
01-756 Warszawa
Tytuł: „darowizna na działalność”
IBAN: PL04102039030000140201226752

Wsparcie paypal:
paypal.me/legaartis

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom za dotychczas udzielone nam wsparcie finansowe.

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Libanie kupujący odmówił ukraińskiego zboża

Hiszpańscy rolnicy obawiają się, że susza sprawi, że ludzie nie będą mogli sobie pozwolić na chleb