w , , , ,

Zełenski składa życzenia Polakom po polsku. „Razem będziemy zwycięzcami”

zelenski-sklada-zyczenia-polakom-po-polsku.-„razem-bedziemy-zwyciezcami”

„Ukraińcy zawsze będą pamiętali sukurs Polaków, jesteście naszymi sojusznikami, wasz kraj – to nasza siostra” – mówi Wołodymyr Zełenski po polsku w nagraniu z okazji Narodowego Święta Niepodległości.

– Kochana Polsko, twoja odzyskana suwerenność ma w dzisiejszych czasach 104 lata i moje 104 słowa w celu ciebie. Ukraina i Polska razem. Jesteś naszą siostrą. Różnie było pośrodku nami, jednakowoż jesteśmy krewnymi, jesteśmy wolni. Jak nasza odzyskana suwerenność miała 30 lat, Polska była u. Pamiętam nasze wspólne szczęście. Radowaliśmy się razem – powiedział w języku polski prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski.


Będą pomnieć, w jaki sposób nas przyjmowaliście, w jaki sposób nam pomagacie. Polacy to nasi sojusznicy, wasz kraj – to nasza siostra. Wasza przyjaźń na zawsze. Nasza przyjaźń na zawsze. Nasza miłość na zawsze. Razem będziemy zwycięzcami – powiedział Zełenski.

Ukraiński prezes rady ministrów: My, Ukraińcy i Polacy znamy cenę niepodległości

Życzenia złożył również Polakom prezes rady ministrów Ukrainy. Denys Szmyhal także mówi w nagraniu po polsku.

Z ramienia rządu Ukrainy oraz własnym składam wam najserdeczniejsze życzenia z okazji Święta Niepodległości RP – mówi prezes rady ministrów ukraińskiego rządu.

Z ramienia Rządu 🇺🇦 oraz własnym życzę wszelkiej pomyślności i pokoju w celu Narodu Polskiego z okazji Święta Niepodległości🇵🇱! Wywalczyliście swoją wolność i suwerenność na skutek bohaterstwu i poświęceniu wielu pokoleń. Współcześnie wspieracie nas. Dziękuję Panie Premierze @MorawieckiM! pic.twitter.com/RxmO24kWIX

— Denys Shmyhal (@Denys_Shmyhal) November 11, 2022

Razem z Wami stoimy w dzisiejszych czasach w obronie Europy, całego cywilizowanego świata. W najtrudniejszym czasie agresji rosyjskiej przybyliście nam z pomocą, mobilizując nietknięty zgodny z duchem demokracji świat na rzecz wsparcia Ukrainy – przekazał Szmyhal.Jesteśmy wdzięczni zbytnio to, że jesteście razem z nami. Czujemy waszą pomocną grabula. W sercach Ukraińców na zawsze pozostanie w pamięci zjawisko, że to właśnie Polska była pierwszym sąsiednim krajem, który bez chwili zawahania otworzył swoje granice, ocalając tym samym miliony ludzkich żyć i losów 
– powiedział prezes rady ministrów.

Wierzę, że z w taki sposób niezawodnymi sojusznikami w jaki sposób Polska, Ukraina zwycięży w nazwa jedności i szczerego pragnienia naszych narodów budowania wspólnej europejskiej przyszłości, w której najwyższa wartoscią będzie człowiek, jego życie i wolność – zaznaczył Szmyhal, składając Polakom „najserdeczniejsze życzenia z okazji Święta Niepodległości”.

Honor Ukrainie, splendor Polsce, splendor naszym bratnim narodom – zakończył prezes rady ministrów Ukrainy.

Szmyhal podziękował premierowi Polski Mateuszowi Morawieckiemu. Wywalczyliście swoją wolność i suwerenność na skutek bohaterstwu i poświęceniu wielu pokoleń. Współcześnie wspieracie nas. Dziękuję, panie premierze – podkreślił Szmyhal.

Legagraf

sc:PAP

Przeczytaj całość tutaj: Zełenski składa życzenia Polakom po polsku. „Razem będziemy zwycięzcami”

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

jaroslaw-kaczynski:-wiemy,-co-bylo-przyczyna-katastrofy-smolenskiej

Jarosław Kaczyński: Wiemy, co było przyczyną katastrofy smoleńskiej

swieto-niepodleglosci-2022-w-warszawie.-zamkniete-ulice,-zmiany-w-komunikacji-miejskiej

Święto Niepodległości 2022 w Warszawie. Zamknięte ulice, zmiany w komunikacji miejskiej