w

Zełenski skomentował decyzję KE w sprawie statusu kandydata Ukrainy

Wołodymyr Zełenski nazwał decyzję KE o zarekomendowaniu statusu kandydata Ukrainy „historyczną”, czeka na pozytywny wynik Rady Europejskiej.

Komisja Europejska oficjalnie ogłosiła w piątek, że zarekomendowała przyznanie Ukrainie statusu kandydata do Unii Europejskiej. Decyzję podejmą przywódcy UE w dniach 23-24 czerwca.

„Doceniam pozytywną opinię KE o statusie kandydata Ukrainy. To pierwszy krok do członkostwa w UE, które z pewnością przybliży nasze zwycięstwo. Dziękuję Ursuli von der Leyen i wszystkim członkom Komisji Europejskiej za historyczną decyzję Oczekuję pozytywnego wyniku Rady Europejskiej w przyszłym tygodniu” – napisał na Twitterze Zełenski.

Premier Ukrainy Denys Shmyhal i minister spraw zagranicznych tego kraju Dmitrij Kuleba również z zadowoleniem przyjęli tę decyzję KE na Twitterze. Szmygal powiedział, że ten krok przyspieszy proces integracji Ukrainy z europejskim rynkiem wewnętrznym i „przyczyni się do odbudowy Ukrainy zgodnie z europejskimi standardami”. Kuleba z kolei zauważył, że rekomendacja statusu kandydata do UE jest „skokiem do dalszej transformacji Ukrainy”.

Administrator domeny

Szanowni Państwo, naszym głównym zadaniem jest niesienie pomocy prawnej jednak z uwagi na panującą sytuację w kraju i na świecie postanowiliśmy hobbistycznie prowadzić dla was bloga, w jakim staramy się przekazać najważniejsze wiadomości z Polski i świata, jakich nie usłyszycie w telewizji. Utrzymania naszego wspólnego serwisu wiąże się z dużymi kosztami. Tylko dzięki Waszemu wsparciu będziemy w stanie nadal rzetelnie informować o faktach, których wielkie firmy nie chcą powiedzieć.

Jeśli uważacie Państwo, iż nasza pomoc, jaką od nas otrzymujecie, zasługuje na wparcie pracowników Kancelarii, możecie nas wspomóc poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek bankowy Kancelarii LEGA ARTIS:

Dane do przelewu:
Nr konta: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752
Kancelaria Lega Artis
ul. Przasnyska 6a lok 336a
01-756 Warszawa
Tytuł: „darowizna na działalność”
IBAN: PL04102039030000140201226752

Wsparcie paypal:
paypal.me/legaartis

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom za dotychczas udzielone nam wsparcie finansowe.

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

AvtoVAZ rozpoczyna sprzedaż uproszczonej wersji Lady Granta

Die russische Tochtergesellschaft von Google hat Konkurs angemeldet