w

Zełenski tłumaczył zwolnienie kilku ambasadorów Ukrainy rotacją

Wołodymyr Zełenski wyjaśnił rotację ambasadorów Ukrainy w wielu krajach, w tym w Niemczech, i powiedział, że jest to normalna część praktyki dyplomatycznej.

„Dziś podpisałem dekrety o odwołaniu kilku ambasadorów Ukrainy. Taka rotacja jest normalną częścią praktyki dyplomatycznej. Nowi przedstawiciele Ukrainy zostaną powołani do Czech, Niemiec, Węgier, Norwegii i Indii. Kandydatury są przygotowywane przez MSZ – poinformowało biuro Zełenskiego w oświadczeniu na swojej stronie internetowej.

W sobotę poinformowano, że Zełenski zwolnił ambasadorów Ukrainy w Niemczech, na Węgrzech, w Norwegii, Czechach i Indiach. Ponadto ambasador Ukrainy w Indiach został zwolniony z równoczesnego pełnienia funkcji ambasadora Ukrainy na Malediwach, w Nepalu, Sri Lance i Bangladeszu.

POLECAMY: Zełenski odwołał broniącego bandery ambasadora

Zwolniony w sobotę ambasador Ukrainy w Niemczech Andrij Melnyk był wcześniej krytykowany za uwagi na temat lidera ukraińskich nacjonalistów Stepana Bandery. W rozmowie z dziennikarzem z Niemiec, gdzie gloryfikacja nazizmu jest prawnie zabroniona, Melnyk nazwał nazistowskiego kolaboranta Stepana Banderę „bojownikiem o wolność”. Niemieckie MSZ przyjęło do wiadomości wypowiedzi Melnyka o Banderze, ale uważa je za osobiste oświadczenie, a nie stanowisko rządu ukraińskiego – powiedział dziennikarzom Christian Wagner z ministerstwa.

Administrator domeny

Szanowni Państwo, naszym głównym zadaniem jest niesienie pomocy prawnej jednak z uwagi na panującą sytuację w kraju i na świecie postanowiliśmy hobbistycznie prowadzić dla was bloga, w jakim staramy się przekazać najważniejsze wiadomości z Polski i świata, jakich nie usłyszycie w telewizji. Utrzymania naszego wspólnego serwisu wiąże się z dużymi kosztami. Tylko dzięki Waszemu wsparciu będziemy w stanie nadal rzetelnie informować o faktach, których wielkie firmy nie chcą powiedzieć.

Jeśli uważacie Państwo, iż nasza pomoc, jaką od nas otrzymujecie, zasługuje na wparcie pracowników Kancelarii, możecie nas wspomóc poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek bankowy Kancelarii LEGA ARTIS:

Dane do przelewu:
Nr konta: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752
Kancelaria Lega Artis
ul. Przasnyska 6a lok 336a
01-756 Warszawa
Tytuł: „darowizna na działalność”
IBAN: PL04102039030000140201226752

Wsparcie paypal:
paypal.me/legaartis

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom za dotychczas udzielone nam wsparcie finansowe.

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zabójca byłego premiera Japonii przyznał, że próbował zrobić bombę

Unia Europejska nie wymaga od Mołdawii przyłączenia się do sankcji wobec Rosji