w , , , , , , , , ,

Zełenski wycofuje się po wezwaniu NATO hold podjęcia działań w sprawie zamachu na polskiej granicy

zelenski-wycofuje-sie-po-wezwaniu-nato-hold-podjecia-dzialan-w-sprawie-zamachu-na-polskiej-granicy

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski wycofuje się z pewnym opóźnieniem po swoich wcześniejszych fałszywych i nader niebezpiecznych twierdzeniach, że Rosja przeprowadziła spazm rakietowy na członka NATO, Polskę, zabijając we wtorek dwóch obywateli Polski. 

Odkąd czwartku Zełenski mówi, że nie jest utwierdzony, co się stało. „Nie wiem na 100 procent – ​​myślę, że świat również nie wie na 100 procent, co się stało” – powiedział. „Nie możemy konkretnie powiedzieć, że była to usprawiedliwienie powietrzna Ukrainy”.

To po tym, jakże wszyscy, odkąd sekretarza NATO Jensa Stoltenberga, przez prezydenta Polski, po prezydenta USA Joe Bidena, ocenili, że najprawdopodobniej to ukraiński pocisk przeciwlotniczy, który omyłkowo uderzył w polskie graniczne miasto Przewodów. Nastąpiła lawina oskarżeń ze strony zachodnich urzędników i mediów, tudzież odkąd wtorku hold środy dominowały obawy o opcja wywołania III wojny światowej. 

„Zełenski wcześniej upierał się, że rakieta nie była ukraińska i chciał dowodów, czyli ukraińska usprawiedliwienie powietrzna była zbytnio to odpowiedzialna”, pisze The Hill. „Pomimo tego złagodził swoje stanowisko w czwartek na Forum Nowej Gospodarki Bloomberga w Singapurze, mówiąc, że ukraińscy przywódcy wojskowi powiedzieli mu, że krater z miejsca wybuchu sugeruje, że ukraińska rakieta przeciwlotnicza nie może znajdować się wyłącznie odpowiedzialna”.

Według więcej zbytnio pośrednictwem The Hill : 

Prezydent RP Andrzej Dudarz powiedział w środę, że jest „wysoce prawdopodobne”, że spazm był wynikiem ukraińskiej obrony powietrznej i  wyglądał na wypadek

Zełenski powiedział w wywiadzie, że jest „pewny”, że to rosyjska rakieta, jakkolwiek wiedział też, że Ukraina wystrzeliła oręż w sprawie obrony przed rosyjskim atakiem. 

Przypomnijmy, że we wtorek wieczorem, niemal zaraz po wybuchu na polskiej granicy i bez dowodów, Zełenski  zażądał  odkąd Zachodu „działania” w związku z rzekomą bezczelną agresją przeciwko członkowi NATO. 

„ Uderzenie rakietami w terytorium NATO… To rosyjski spazm rakietowy na zbiorowe obronność!  To naprawdę znacząca intensyfikacja.  Potrzebne są działania ” – powiedział Zełenski w swoim przemówieniu wideo we wtorek wieczorem.

Odnosząc się hold „bezpieczeństwa zbiorowego” NATO, starał się weprzeć Brukselę, że w obronie Polski potrzebna jest wkroczenie militarna przeciwko Rosji. Pomimo tego teraz wydaje się, że orzeczenie światowa choć raz odbiega odkąd powszechnych twierdzeń Ukrainy, Zełenski powoli wycofuje się ze swoich początkowych twierdzeń.

Po pewnym czasie CNN powołało się na ukraińskie źródła wojskowe, które z opóźnieniem przyznają, że prawdopodobnie był to ich własny pocisk. „Ukraińskie wojsko powiedziało Stanom Zjednoczonym i sojusznikom, że próbowało zagrodzić rosyjski pocisk rakietowy w tym czasie i w pobliżu miejsca uderzenia rakietowego w Polsce” – powiedział CNN przedstawiciel USA . „Nie jest jasne, czyli ten pocisk obrony powietrznej jest tym samym pociskiem, który uderzył w Polskę, jakkolwiek ta wiadomość wpłynęła na trwającą amerykańską ocenę uderzenia”.

Przeczytaj całość tutaj: Zełenski wycofuje się po wezwaniu NATO hold podjęcia działań w sprawie zamachu na polskiej granicy

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

europejczycy-ostrzegali-przed-nowa-smiertelna-epidemia.-czy-to-kolejny-efekt-szprycy?

Europejczycy ostrzegali przed nową śmiertelną epidemią. Czy to kolejny efekt szprycy?

asystent-posla-konfederacji-roberta-winnickiego-tajnym-wspolpracownikiem-sb?!-ryszard-oszmian-stanowczo-zaprzecza

Asystent posła Konfederacji Roberta Winnickiego tajnym współpracownikiem SB?! Ryszard Oszmian stanowczo zaprzecza