w

Zełenski wzywa do ograniczenia cen ropy i wprowadzenia ostrzejszych sankcji wobec Rosji

SC: Telegram Prezydenta UA

Wołodymyr Zełenski wystąpił na szczycie przywódców G7, gdzie podziękował za wsparcie i wezwał do zaostrzenia sankcji wobec Rosji, w tym ograniczenia cen ropy.

„Dziękuję za pomoc w obronie i pomoc finansową dla naszego kraju w walce z rosyjską inwazją. Ważne jest dla nas również konsekwentne stanowisko krajów G7 w sprawie sankcji. Należy je jeszcze bardziej wzmocnić, w szczególności poprzez ograniczenie ceny ropy eksportowanej przez agresora” – powiedział Zełenski w wiadomości na swoim kanale Telegram.

Wcześniej Sekretarz Skarbu USA Janet Yellen powiedziała, że Stany Zjednoczone są zainteresowane tym, aby rosyjska ropa nadal trafiała na rynki światowe, ale po wymuszonych, obniżonych cenach. Yellen dała później do zrozumienia, że omawiany mechanizm limitów cenowych ma na celu zwiększenie podaży rosyjskiej ropy na rynku światowym, pomimo zachodnich sankcji. Minister powiedział, że inicjatywa ta jest aktywnie rozwijana przez USA i ich sojuszników, którzy stanęli w obliczu rekordowej inflacji po całkowitej lub częściowej odmowie importu energii z Rosji.

Administrator domeny

Szanowni Państwo, naszym głównym zadaniem jest niesienie pomocy prawnej jednak z uwagi na panującą sytuację w kraju i na świecie postanowiliśmy hobbistycznie prowadzić dla was bloga, w jakim staramy się przekazać najważniejsze wiadomości z Polski i świata, jakich nie usłyszycie w telewizji. Utrzymania naszego wspólnego serwisu wiąże się z dużymi kosztami. Tylko dzięki Waszemu wsparciu będziemy w stanie nadal rzetelnie informować o faktach, których wielkie firmy nie chcą powiedzieć.

Jeśli uważacie Państwo, iż nasza pomoc, jaką od nas otrzymujecie, zasługuje na wparcie pracowników Kancelarii, możecie nas wspomóc poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek bankowy Kancelarii LEGA ARTIS:

Dane do przelewu:
Nr konta: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752
Kancelaria Lega Artis
ul. Przasnyska 6a lok 336a
01-756 Warszawa
Tytuł: „darowizna na działalność”
IBAN: PL04102039030000140201226752

Wsparcie paypal:
paypal.me/legaartis

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom za dotychczas udzielone nam wsparcie finansowe.

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Johnson ostrzegał przed konsekwencjami rozwiązania konfliktu na Ukrainie

Zełenski uważa, że ​​teraz nie czas na negocjacje