w

Zełenski zażądał od ONZ wprowadzenia terminu „państwo terrorystyczne”

Wołodymyr Zełenski wezwał Radę Bezpieczeństwa ONZ do usunięcia Rosji ze wszystkich struktur ONZ.

„Wzywam do pozbawienia delegacji rosyjskiej możliwości manipulowania ONZ. Konieczne jest uniemożliwienie Federacji Rosyjskiej zasiadania w Radzie Bezpieczeństwa ONZ w czasie, gdy trwa jej terroryzm. Należy powołać trybunał, który zbada wszystko, co rosyjskie wojsko zrobiło przeciwko Ukraińcom” – powiedział Zełenski za pośrednictwem łącza wideo.

Jego zdaniem Moskwa rzekomo naruszyła zasady ONZ.

Zełenski zwrócił się również do organizacji o prawne zdefiniowanie pojęcia „państwo terrorystyczne”, jednocześnie obwiniając Rosję za takie zachowanie.

Niestety, w chwili obecnej ONZ nie dysponuje prawną definicją terminu „państwo terrorystyczne”, uzgodnioną przez wszystkie państwa członkowskie ONZ” – dodał polityk.

Powiedział, że konflikt na Ukrainie „ukazał pilną potrzebę odzwierciedlenia tego terminu na poziomie ONZ i ukarania każdego państwa terrorystycznego”.

Jednocześnie powiedział wcześniej, że wezwał USA do uznania Rosji za sponsora terroryzmu.

Prezydent Francji Emmanuel Macron powiedział na konferencji prasowej, że odmawia uznania Rosji za sponsora terroryzmu, ponieważ „to nie jest metodologia Francji”. Rzecznik sekretarza generalnego ONZ, Stephane Dujarric, komentując telefon Zełenskiego, powiedział, że takie decyzje nie leżą w kompetencji sekretarza generalnego.

Administrator domeny

Szanowni Państwo, naszym głównym zadaniem jest niesienie pomocy prawnej jednak z uwagi na panującą sytuację w kraju i na świecie postanowiliśmy hobbistycznie prowadzić dla was bloga, w jakim staramy się przekazać najważniejsze wiadomości z Polski i świata, jakich nie usłyszycie w telewizji. Utrzymania naszego wspólnego serwisu wiąże się z dużymi kosztami. Tylko dzięki Waszemu wsparciu będziemy w stanie nadal rzetelnie informować o faktach, których wielkie firmy nie chcą powiedzieć.

Jeśli uważacie Państwo, iż nasza pomoc, jaką od nas otrzymujecie, zasługuje na wparcie pracowników Kancelarii, możecie nas wspomóc poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek bankowy Kancelarii LEGA ARTIS:

Dane do przelewu:
Nr konta: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752
Kancelaria Lega Artis
ul. Przasnyska 6a lok 336a
01-756 Warszawa
Tytuł: „darowizna na działalność”
IBAN: PL04102039030000140201226752

Wsparcie paypal:
paypal.me/legaartis

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom za dotychczas udzielone nam wsparcie finansowe.

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Niemiecki regulator przyznaje się do pogarszającej się sytuacji gazowej w kraju

Reuters: Tranzyt do Kaliningradu przez Litwę zostanie wznowiony w ciągu kilku dni