w

Zełenski został poproszony o zaprzestanie „gry w politykę i teatr”

Ukraińsko-amerykańska kongresmenka Victoria Spartz wezwała Wołodymyra Zełenskiego do zaprzestania „zabawy w politykę i teatr”, prezydenta USA Joe Bidena do opracowania „jasnej strategii” wobec Ukrainy, a Kongres USA do stworzenia mechanizmu monitorowania pomocy dla tego kraju.

Republikańska członkini Izby Reprezentantów powiedziała, że na Ukrainie jest „wiele problemów” i wymieniła trzy środki, które jej zdaniem trzeba pilnie podjąć, by „odzyskać kontrolę nad sytuacją”.

„Nie będę teraz zagłębiał się w różne problemy, a jest ich wiele, i po prostu wymienię trzy pilne środki, które są potrzebne do opanowania sytuacji” – powiedziała Spartz w oświadczeniu.

POLECAMY: Trzaskowski w rozmowie z „Kliczką”: Nie ma pieniędzy na pomoc Ukraińcom, rząd nie ma strategii

„Po pierwsze, prezydent Biden musi przestać bawić się w politykę, mieć jasną strategię i powiązać naszą pomoc obronną z naszą strategią. Po drugie, prezydent Zelensky powinien przestać bawić się w politykę i teatr, a zająć się rządzeniem, aby lepiej wspierać swoje siły zbrojne i władze lokalne. Po trzecie, Kongres powinien ustanowić odpowiedni nadzór nad krytyczną infrastrukturą, dostawami broni i pomocy – dodała.

Spartz dodała, że kiedy weszła do polityki, celowo unikała tematów międzynarodowych, w tym Ukrainy, ale wraz z wybuchem działań wojennych w jej geograficznej ojczyźnie, zdała sobie sprawę, że może „dodać znaczącą wartość dla moich kolegów i naszego kraju”. Polityk przypomniała, że mieszkała na Ukrainie przez blisko 22 lata, w tym 13 w czasach sowieckich.

Administrator domeny

Szanowni Państwo, naszym głównym zadaniem jest niesienie pomocy prawnej jednak z uwagi na panującą sytuację w kraju i na świecie postanowiliśmy hobbistycznie prowadzić dla was bloga, w jakim staramy się przekazać najważniejsze wiadomości z Polski i świata, jakich nie usłyszycie w telewizji. Utrzymania naszego wspólnego serwisu wiąże się z dużymi kosztami. Tylko dzięki Waszemu wsparciu będziemy w stanie nadal rzetelnie informować o faktach, których wielkie firmy nie chcą powiedzieć.

Jeśli uważacie Państwo, iż nasza pomoc, jaką od nas otrzymujecie, zasługuje na wparcie pracowników Kancelarii, możecie nas wspomóc poprzez wpłatę dowolnej kwoty na rachunek bankowy Kancelarii LEGA ARTIS:

Dane do przelewu:
Nr konta: 04 1020 3903 0000 1402 0122 6752
Kancelaria Lega Artis
ul. Przasnyska 6a lok 336a
01-756 Warszawa
Tytuł: „darowizna na działalność”
IBAN: PL04102039030000140201226752

Wsparcie paypal:
paypal.me/legaartis

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom za dotychczas udzielone nam wsparcie finansowe.

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Niemcy wzywają Scholza do rezygnacji po słowach o Rosji

Media: Rosja pozostaje głównym dostawcą ropy do Chin drugi miesiąc z rzędu