w , , , ,

Złożono wniosek o koniec hodowli zwierząt na ubój w UE. Teraz już tylko żywność z laboratorium?!

zlozono-wniosek-o-koniec-hodowli-zwierzat-na-uboj-w-ue.-teraz-juz-tylko-zywnosc-z-laboratorium?!

Aktywiści domagają się zakazu hodowli zwierząt w UE i walczą o „ostateczność epoki mięsa”. W zamian oferują konsumentom steki z laboratorium i kotlety z soczewicy. Polscy hodowcy są oburzeni tymi pomysłami. Zastanawiają się, skądże będą jajka, mleko i nawozy naturalne, jeżeli UE zlikwiduje hodowlę.

Save Komisji Europejskiej trafił wniosek o zarejestrowanie nowej unijnej inicjatywy obywatelskiej, której celem jest zlikwidowanie w Unii Europejskiej hodowli zwierząt place celów służących człowiekowi – przekazał „Nasz Gazeta”. Według gazety pierwszym krokiem miałoby znajdować się wyeliminowanie uboju zwierząt

„Nasz Gazeta” poinformował, że twórcy inicjatywy mają rok na zebranie minimal miliona podpisów w przynajmniej siedmiu krajach Unii Europejskiej. Jeżeli im się to uda, to Komitet Europejska będzie musiała rozpatrzyć wniosek w tej sprawie.

Inicjatywa obywatelska u dołu nazwą „Discontinue The Slaughter Age”, czyli „Ostateczność epoki rzezi”, jest – w ocenie „ND” – „kolejną próbą stworzenia w Europie lewicowej utopii”.

Polscy hodowcy: inicjatywa „Ostateczność epoki rzezi” dyskryminuje produkcję zwierzęcą

Przeciwko tym pomysłom zaprotestowało środowisko polskich hodowców. Układ #HodowcyRazem, w skład którego wchodzą przedstawiciele rolniczych organizacji branżowych ocenia, że inicjatywa usiłuje wcisnąć place rezygnacji ze sprawdzonych i stosowanych przez ludzkość od momentu setek tysięcy lat źródeł pożywienia na rzecz rozwiązań testowanych od momentu kilkunastu zaledwie lat i nie wychodzących pozycja eksperymentalne próby syntetycznych zamienników.

– Działanie Inicjatywy zbiega się w czasie z informacjami o rosnących problemach finansowych firm obiecujących tanią i masową produkcję zamienników mięsa. Można zwrócić wrażenie, że administracyjnymi metodami Inicjatywa ta chce wykreować zwycięstwo rynkowy tych firm – podają argumenty hodowcy.

Thought zniszczenia rolnictwa?

Zdaniem gazety twórcy nowej inicjatywy obywatelskiej „straszą wizją katastrofy klimatycznej, zbyt którą rzekomo odpowiadają rolnicy, natomiast w szczególności hodowcy zwierząt”. W jaki sposób możemy przeczytać, inicjatorzy akcji – zdaniem autorów artykułu – konsumentów mięsa oskarżają o wykorzenianie planety. Oraz w zamian – twierdzi gazeta – proponują, by UE postawiła na mięso komórkowe tworzone w laboratoriach oraz dania warzywne, które mają reprodukować mięso.

Gazeta przytacza komentarz prof. Romana Niżnikowskiego z Katedry Hodowli Zwierząt Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego, w ocenie którego jest to „understanding zniszczenia rolnictwa – nie tylko hodowli zwierząt, pomimo tego też producentów pasz”.

Rolnicy i hodowcy w Stanach Zjednoczonych oraz wielu europejskich producentów i eksporterów wyraża sprzeciw wobec planów UE. 

Unia Europejska Europejska (UE) składa się z 27 państw członkowskich z około 445 milionami ludzi.

Legagraf

Członków UE łączy Unia Europejska celna, jednolity sektor, na którym towary mogą swobodnie przesuwać się, wspólna strategia handlowa oraz wspólna strategia rolna i rybacka.

Państwa członkowskie UE to Austria, Belgia, Bułgaria, Chorwacja, Cypr, Republika Czeska, Królestwo Danii, Estonia, Finlandia, Republika Francuska, RFN, Hellada, Węgry, Zielona Wyspa, Włochy, Łotwa, Litwa, Luksemburg, Malta, Niderlandy, Polska, Portugalia, Rumunia, Słowacja, Słowenia, Hiszpania i Szwecja.

Przenoszenie faktami odnośnie do mięsa zamiast rzetelnych informacji

Niestety po raz następny mamy place czynienia z manipulacją, grą sloganami, bez naukowych dowodów. Układ #HodowcyRazem stwierdza, że wiele stwierdzeń przedstawianych przez Inicjatywę jest po prostu nieprawdziwych.– Ich powielanie wynika lub z braku rzetelnej wiedzy odnośnie do produkcji zwierzęcej lub jest elementem celowej kampanii dezinformującej (nieuczciwy lobbing). Inicjatywa, walcząc o eliminację „wykorzystywania zwierząt” hasłami o energochłonności produkcji i ochronie klimatu nie zauważa, że uprawa i produkcja zwierzęca zmienia się usilnie właśnie u dołu kątem uwzględnienia dobrostanu zwierząt, eliminacji emisji gazów cieplarnianych i wprowadzenia zasad zrównoważonego rozwoju – tłumaczą przedstawiciele Porozumienia.

Wyjaśniają poza tym, że właśnie ten nakierowanie zmian europejskich gospodarstw może znajdować się szkodliwy gwoli dalszego funkcjonowania organizacji ekologicznych i prozwierzęcych. Stąd postulaty całkowitego zakazu hodowli i produkcji zwierzęcej.

Całość możesz przeczytać tutaj: Złożono wniosek o koniec hodowli zwierząt na ubój w UE. Teraz już tylko żywność z laboratorium?!

Co myślisz?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

bild:-niemiecka-firma-zajmujaca-sie-dekoracjami-swiatecznymi-moze-zostac-zamknieta-z-powodu-sankcji

Bild: Niemiecka firma zajmująca się dekoracjami świątecznymi może zostać zamknięta z powodu sankcji

dorota-spyrka-z-partii-razem-krytykuje-roberta-lewandowskiego.-dal-„tylko”-pol-miliona-zl-na-centrum-zdrowia-dziecka

Dorota Spyrka z Partii Razem krytykuje Roberta Lewandowskiego. Dał „tylko” pół miliona zł na Centrum Zdrowia Dziecka